اخبار بدمینتون- راکت بدمینتون-رکورد های بدمینتون - لینک بدمینتون- عکس بدمینتون - فیلم بدمینتون- تاریخچه بدمینتون- مقررات و قوانین بدمینتون
تاریخ : یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸٦
نویسنده : کورش بهشتی
نظرات خوانندگان ()

این سوپر لین دان است

چهارم دسامبر ۲۰۰۷ ورزشگاه بدمینتون هنگ کنگ با ۳۵۰۰ بیننده شاهد یک فینال تماشایی بین لین دان بازیکن چینی و لی چونگ وای بازیکن مالزیایی بود .


این روز برای لین دان یک روز رویایی بود چون در حالی که او به چهارمین مدال طلای پی در پی خود دست یافت نامزد وی نیز در مسابقات دوبل بانوان به سومین مدال طلای پی در پی خود نائل آمد .این در حالی بود که وی در گیم اول با ۹ امتیاز اختلاف بازی را به بازیکن مالزییایی واگذار کرده بود .

لین دان در مورد این بازی گفت لی چونگ وای بازی را بسیار سریع آغاز کرد و در گیم اول و من نمی توانستم خودم را با تغییرات وفق دهم اما من خیلی آهسته شروع کردم اما بالاخره توانستم تمرکزم را پیدا کنم و جریان بازی را در دست بگیرم.

در گیمهای دوم و سوم تماشاگران آنچه را که برای دیدنش آمده بودند مشاهده کردند : رالی های طولانی و دفاع حیرت انگیز در دو طرف میدان؛ در حالی که بازیکن مالزیایی بارها از ضربات فریبنده استفاده کرد و طرف چینی را تحت فشار قرار داد.

علیرغم حاشیه امن ایجاد شده در گیم دوم و سوم لین دان راحت نبود به طوریکه وقتی چونگ وای در گیم سوم شروع به امتیاز گیری کرد و به ۱۸-۱۲ رسید لین دان امتیاز به امتیاز از مشاوره تانگ زیان هو استفاده می کرد .

اما وقتی بازی به پایان رسید اثری از فریاد شادی وی نبود بلکه آرامش را می شد در چهره او دید لین دان با این بازی ثابت کرد که برگشته است تا عنوان خود را تثبیت کند .

لین دان بازیکن چینی هم اکنون در رده نخست رده بندی فدراسیون جهانی بدمینتون قرار دارد .

 super Lin Dan

(لین دان متولد ۱۴ اکتبر ۱۹۸۳ در شهر لانگ یان استان فوجیان چین می باشد .نام کوچک وی دان و نام خانوادگی لین می باشد او از سال ۲۰۰۴ در رده نخست رده بندی فدراسیون جهانی قرار دارد وتنها مدت کوتاهی این رتبه را به لی چونگ وای مالزییایی واگذار کرده بود؛ او در مسابقات قهرمانی جهان سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ - مسابقات اوپن آل انگلند۲۰۰۴و ۲۰۰۶و ۲۰۰۷ - مسترز چین - توماس کاپ ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴به مقام قهرمانی دست یافته است او ۱۷۸ سانتیمتر قد و ۷۲ کیلوگرم وزن دارد)


برچسب‌ها: گزارش, مسابقه
آخرین مطالب
   
 
حتی اگر می خواهی آهسته ترین توپ را در کوتاه ترین مسافت بفرستی باز هم با تام قدرت به توپ حمله ور شو