اخبار بدمینتون- راکت بدمینتون-رکورد های بدمینتون - لینک بدمینتون- عکس بدمینتون - فیلم بدمینتون- تاریخچه بدمینتون- مقررات و قوانین بدمینتون
تاریخ : پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۸۸
نویسنده : کورش بهشتی
نظرات خوانندگان ()

راهنمای سرویس در بدمینتون:

 

این راهنما به شما یاد می دهد چگونه در بدمینتون به نحو کارآمد تری سرو بزنید. من روشهای مختلفی از سرو را تشریح خواهم کرد و تکنیک هایی که هر  کدام آنها را بهتر اجرا کنید همچنین نصایح تاکتیکی خواهم داشت که می توانید سرو هایی را انتخاب کنید که حریفتان را بیشتر آزار دهد . .

چقدر سرو مهم است ؟

سرو در بدمینتون یک بمب ویران کننده نیست هر دو طرف سرویس زننده و دریافت کننده شانس نسبتا برابری در بردن رالی دارند بعید است که شما نمره های زیادی را در بدمینتون برنده شوید ، البته بجز در برابر حریفان هفتگی، برای اینکه شما احتمالا فکر می کنید سرو زیاد مهم نیست که به خصوص در دوبل می تواند یک اشتباه هولناک باشد .

سرو در دوبل حیاتی است :

تاکتیک های دوبل اصولا شامل حمله با اسمش های پرقدرت است که اغلب با انهدام تور پایان می پذیرد سمتی که اولین حمله را شروع می کند مزیت بزرگی دارد و باید سعی کند با تحت فشار قرار دادن حریف برای بلند کردن توپ حمله را ادامه دهد .

در دوبل بانوان بازی حمله ای کمتر وحشیانه است ( مردها می توانند شاتلکوک را محکمتر بزنند) اما هنوز مهم است که برای اولین حمله هجوم ببرید .

اولین سه (3) ضربه رالی نوعا تلاش می کنند تا اولین حمله را آغاز نمایند با یک سرو خوب ، شما شانس بیشتری خواهید داشت که اولین حمله را شروع کنید و بنابراین شانس بیشتری برای بردن رالی داشته باشید به ویژه کیفیت سرو آهسته شما در حد زیادی مشخص می کند که شما چه تعداد رالی را خواهید برد .

سرویس در انفرادی کمتر اهمیت دارد اما بی خیال نباشید :

تاکتیک های انفرادی عمدتا از تاکتیکهای دوبل متفاوت هستند به جای حملات ALL-OUT شدید و قهار تاکتیکهای انفرادی مبتنی بر حرکت دادن حریفتان دور میدان می باشند به ویژه به عقب و جلو .

بسیار سخت است که از سرو مزیت معنی داری بدست آورید برای اینکه همیشه حریف شما می تواند توپ را بلند یا کشیده به عقب زمین بیندازد در دوبل این می تواند مزیت دل خواهی برای شما باشد اما در انفرادی وضعیتی تقریبا بی اثر و خنثی است .

اگر چه سرو عالی تضمین نمی کند که شما رالی های زیادی را ببرید ولی سرو ضعیف به حریف شما این اجازه را می دهد امتیازهای راحتی بگیرد سرو های بلند شما لازم است در خط عرضی انتهایی استوار( عمودی ) فرود آیند و شما باید از ارتکاب خطاهای سرو ( برخورد به تور و خروج از زمین ) اجتناب کنید در انفرادی سرو استوار و مطمئن به جای سرو کامل وجود دارد .


برچسب‌ها: تکنیکها و تاکتیک ها, بدمینتون, badminton, ورزش
آخرین مطالب
   
 
حتی اگر می خواهی آهسته ترین توپ را در کوتاه ترین مسافت بفرستی باز هم با تام قدرت به توپ حمله ور شو