المپیک 2012 لندن

 

المپیک دارد نزدیک می شود و تب آن هم داغ تر می شود دور قبل و در المپیک پکن بسیار ناراحت شدیم که کاوه مهرابی ( ظاهرا شناسنامه اش با هـ است نه ح ) در همان بازی اول حذف شد . البته او هم تقصیر زیادی نداشت تقریبا او کل انرژی اش را برای کسب سهمیه از دست داده بود.

من جایی نتوانستم آمار دقیقی گیر بیاورم ولی به گفته یکی از دوستان او در بیش از 30 تورنمنت مختلف شرکت کرد تا امتیاز لازم را برای کسب سهمیه المژیک بدست آورد . یک علت مهم این ناکامی برنامه ریزی ضعیف کمیته ملی المپیک و گذاشتن سهمیه یک همراه برای دو ورزش کار هر رشته و عدم همراهی مربی با مهرابی بود

این دور امیدوارم بازیکنان کشورمان با روحیه و برنامه بهتری شرکت کنند و نتیجه بهتری هم بگیرند ولی خوب به شگفتی سازی آنها هم امیدواریم

مسابقات بدمینتون المپیک 2012 لندن در ورزشگاه ویبملی آرنا  و از شنبه 28 جولای تا دوشنبه 5 اوت برگزار خواهد شد و در این مسابقات 172 ورزشکار برای 5 مدال طلا 5 نقره و 5 برنز مبارزه خواهند کرد . بدمینتون المپیک لندن در رشته های انفرادی و دوبل مردان - انفرادی و دوبل زنان و البته دوبل مختلط برگزار خواهد شد .

مسابقات مقدماتی از 28 جولای تا 31جولای طول می کشد. در رشته های انفرادی 32 بازیکن و در رشته های دوبل 16 زوج بازی خواهند کرد به علت همزمانی مسابقات دوبل و انفرادی امکان شرکت یک بازیکن در چند رشته نبوده بنابراین امکان کسب چند مدال فراهم نیست.

مسابقات دوبل مختلط در روز 3 اوت - انفرادی و دوبل زنان در 4 اوت و انفرادی و دوبل مردان در 5 اوت خاتمه خواهد یافت .

 

ویمبلی آرنا Wembley Arena نمایی از غروب با نور پردازی های آن

 

 

نمایی از داخل ویمبلی آرنا

 

 

بدمینتون با تغییراتی در ورزش هندی پونا توسط انگلیسی ها ابداع شد و اولین بار در 1873 در قصر دوک بلو فورت در گلوکسترشایر بازی شد. حالا پس از سالها انگلیسی ها با برنامه ای منسجم قصد کسب رتبه در المپیک لندن را دارند. نوجوانان انگلیسی که 6 سال پیش برای المپیک لندن انتخاب شدند حالا باید برای کشورشان آبرو داری کنند !

اما این دور بازیکنان المپیک با یک معضل رو برو هستند !؟ سرعت توپها یا به عبارت دقیق تر شاتل های بدمینتون از 400 کیلومتر در ساعت گذشته است و آنها باید چنین توپهایی را دفاع کنند !! بی شک الان بدمینتون به عنوان سریعترین توپ دنیا شناخته می شود

بر اساس برآوردهای موجود هر بازیکن حرفه ای بدمینتون در هر بازی بین 4-5 کیلومتر می دود، 1200 بار شیرجه می رود و 4000 بار می پرد!! ( البته فکر کنم اغراق هم تویش باشد چون میانگین بازی حدود 1:15 است و اگر هر ثانبه یک پرش یا شیرجه بزند می شود 1:45 ؟! احتمالا این آمار مال زمانی است که فقط سرویس زننده  امتیاز می گرفت)

طبق اعلام سایت رسمی المپیک لندن مرحله مقدماتی این مسابقات به طور گروهی برگزار خواهد شد و این شانس بازیکنان ایرانی را که به المپیک راه یابند برای بازی بیشتر در المپیک و راهیابی به مراحل بعدی افزایش می دهد.

ناگفته نماند کشور جمهوری خلق چین از سال 1992 تا کنون با کسب 30 مدال طلا از مسابقات بدمینتون المپیک پر افتخار ترین تیم این رشته است.

و البته در بین تیم های اروپایی این دانمارک است که تا کنون بهترین نتایج را به دست آورده است

 

مطالب جالب در باره المپیک 2012 لندن

مدالهای طلای لندن فقط 6 گرم طلا دارد و %92.5 آن نقره است اما مدالهای نقره آن واقعا نقره است و 92.5% نقره و 6 درصد مس دارد -برنزهایش هم واقعا برنز است و 97درصد مس 2.5درصد روی و 0.5 درصد قلع دارد.

 

 

/ 0 نظر / 12 بازدید