رکورد جوانترین برنده سوپر سریز شکسته شد

آکانه یاماگوچی بازیکن 16 ساله انفرادی بدمینتون بانوان ژاپن کسی که دیروز لقب جوانترین قهرمان سوپر سریز را به خود اختصاص دهد. یاماگوچی پارسال و در یونکس اوپن 2012 ژاپن برای نخستین بار در سن 15 سالگی در مسابقات بدمینتون سوپر سریز شرکت کرد و امسال در سن 16 سالگی و البته در غیاب برخی از بزرگان بدمینتون انفرادی بانوان توانست نخستین مقام قهرمانی خود در سوپر سریز و نخستین مدال طلای ژاپن در بدمینتون را بعد از 32 سال بدست آورد. نبود برخی از بزرگان بدمینتون نظیر زروئی لی و وانگ ییهان از ارزشهای این بازیکن ژاپنی نکاست و جامعه جهانی از ظهور استعدادی جدید در این رشته شادمان شد.

اما ژاپنی ها در انفرادی مردان به اندازه انفرادی بانوان خوش شانس نبودند چرا که لی چونگ وی مالزیایی به نوار پیروزی هایش در سوپر سریز ادامه داد و به سی و سومین قهرمانی خود در تورنمنتهای این سری رقابتها دست یافت.

مسابقه بین کنیچی تاگو و لی چونگ وی  یک تماشاگر ویژه داشت و آن کسی نبود جز یوشکو یانه کورا قهرمان سابق بدمینتون جهان و مادر کنیچی که بازی او را از نزدیک تماشا می کرد. تاگو در این بازی هر چه داشت رو کرد و بسیار پر قدرت و با انگیزه بازی می کرد و لی چونگ وی را مجبور کرد تا بهترین بازی خود را ارائه نماید تاگو از هر فرصتی برای زدن اسمشهای سهمگین استفاده می کرد و البته لی هم دفاع جانانه ای را جلوی او به نمایش گذاشت هر چند تاگو خوب بازی کرد و حتی در میانه بازی خصوصا در گیم دوم جلو بود اما چند اشتباه مهلک او را عقب انداخت و جبران این عقب افتادگی جلوی لی چونگ وی نه تنها اسان نبود شاید غیر ممکن بود و نتیجه بازی 23-21 و 21-17 به نفع چونگ وی به پایان رسید.

در این مسابقات در دوبل بانوان ما جین و تانگ جین هوا از چین مقابل کریستینا پدرسن و کامیلا ریتر ژول از دانمارک برنده شدند و به اولین قهرمانی خود در فصل جاری سوپر سریز دست یافتند. ما جین در این بازی جلوی زمین کار می کرد و جین هوا عقب میدان را در کنترل داشت این بازی با نتیجه قدرتمند زوج چینی یعنی 21-11 و 21-14 به پایان رسید

قهرمانی در فینال دوبل مردان سهم اندونزیایی ها بود و انصافا هم خوب کار کردند تا اسم این کشور همچنان در بین کشورهای مطرح بدمینتون حفظ شو. محمد احسن و هندرا ستیاوان در این مسابقه سومین قهرمانی خود را در مسابقه های بدمینتون سوپر سریز بدست آوردند.

قهرمانی دوبل مختلط هم باز به چینی ها رسید جایی که می شود گفت زوج ژانگ نان و ژائو یونلی  در هر مسابقه ای باشندT قهرمانی را برای چینی ها مسجل می کنند این باز کار راحت تری هم داشتند چون زوج مقابل آنها ما جین و زو چن بودند که آنها هم چینی های قدرتمندی هستند. نان و یونلی با این قهرمانی به چهارمین قهرمانی خود در فصل جاری سوپر سریز دست یافتند تا در کنار لی چونگ وای که او هم در انفرادی مردان 4 قهرمانی فصل جاری سوپر سریز را دارد بایستند.

/ 0 نظر / 47 بازدید