گزارش بدمینتون المپیک لندن -11

گزارش ها مون به خاطر فشردگی مسابقات حساس در این روز ها و کمی مشغله شخصی بنده دچار مشکل شد بدین لحاظ امروز را سعی می کنم به مسابقات دوبل مختلط و دوبل بانوان که مرحله نیمه نهایی خود را سپری کردند بپردازم

در دوبل بانوان با یک مسئله خاص و پدیده استثنایی رو برو بودیم و آن اخراج 8 بازیکن از المپیک بود که بدلیل کم کاری و عدم تلاش برای بردن رخ داد و 2 تیم دوبل از کره جنوبی و یک تیم دوبل از هر کدام از کشورهای اندونزی و چین از المپیک اخراج شدند .این مسئله تا حدودی شانس برخی تیمهای دیگر را افزایش به نحوی که طبق پیش بینی بنده شاهد حضور تیم دونفره بانوان روسیه در نیمه نهایی بودیم . هر چند این تیم در این مرحله نتوانست حضور قدرتمندی از خود نشان دهد.

1- لذا اول از همه با بازی روسیه و چین شروع می کنیم . دوبل روسیه متشکل از نینا ویسلووا و والریا سوروکینا بازی اول خود را مقابل زیاولی وانگ و یو یانگ داشتند که در این بازی این دو بازیکن دیسکوالیفای شدند و نتیجه 2 بر 0 (هر دو گیم 21 بر صفر )به نفع این بازیکنان اعلام شد . سپس در مقابل بازیکنان کره جنوبی نیز با دیسکوالیفای شدن آنها پیروز شدند . سس در مقابل میشل لی و آلکس بروس از کانادا 2 بر 0 با نتایج 21/ 8 و 21/10غلبه یافتند تا از مرحله گروهی صعود کنند آنها سپس از سد دوبلهای آفریقای جنوبی که متشکل از میشله ادواردز و آناری ویلجوئن بود باز با نتیجه 2 بر 0 (21/9 - 21/10) عبور کردند تا گام به مرحله نیمه نهایی بگذارند.مهمترین افتخارات این زوج برنده شدن مدال برنز دوبل بانوان در مسابقات قهرمانی اروپا در سال 2008 و 2012 برنده شدن طلای اوپن روسیه در سال 2012 و طلای مسابقات بین المللی ایتالیا در همین سال و نیز طلای مسابقات یونکس جمهوری چک2012 است .بهترین رنکینگ این زوج 4 و مربوط به اکتبر 2010 بوده است و اکنون این زوج از 18 تورنمنتی که اخیرا شرکت داشته اند 48688 امتیاز اندوخته و در جایگاه 18 ام جهان قرار دارند. کشور روسیه کلا 30 تیم دونفره دارد که دارای رنکینگ بین المللی هستند این زوج بعد از دوبلیستهای دانمارک یعنی کامیلا ریتر ژول و کریستینا پترسون دومین رنکینگ اروپا را دارند .

خانم سوروکینا 28 ساله و اهل گروکوفسکی است 56 کیلوگرم وزن و 170 سانتیمتر قد دارد.او در باشگاه پریموری ولادی ووستوک بازی می کند .این بازیکن راست دست و  در رشته تربیت بدنی در دانشگاه سنپترزبورگ تحصیل کرده است . او یک تیم دونفره دیگر نیز با بازیکن انفرادی روسیه یعنی آناستازیا پروکوپنکو دارد که در جایگاه 729 رنکینگ جهانی قرار دارد .

خانم ویسلووا 25 ساله و اهل مسکو است او 57 کیلوگرم وزن و 172 سانتیمتر قد دارد. او هم در باشگاه پریموری ولادی ووستوک بازی می کند و در رشته تربیت بدنی تحصیل کرده است این بازیکن چپ دست است .او 4 مدال طلا در قهرمانی جوانان اروپا بدست آورده است . و 2 طلای دوبل بانوان و  او در تیم دوبل مختلط همبازی ویتالی دورکین است.

دوبلیستهای چینی شامل کینگ تیان و یونلی ژائو بودنداین زوج قبلا مدال طلای بازیهای آسیایی 2010 گوانگجو را هم برده اند همچنین آنها در فینال سوپر سریز در 2011 تایلند به مدال طلا رسیده اند این دوبلیستها از ماه نوامبر سال 2011 جایگاه دوم رنکینگ جهانی را در اختیار دارند که خود یک نوع رکود است .

خانم ژائو 25 ساله و اهل شهر هوبی است او 61کیلوگرم وزن و 172 سانتیمتر قد دارد در دانشگاه ییچانگ علوم ورزشی خوانده است این بازیکن راست دست است و در تیم بدمینتون شهر هوبی بازی می کند و مربیان وی ژانگ جون و وانگ وای هستند.قبلا وی زیر نظر چن کویکیو نیز بازی کرده است او در دوبل مختلط هم بازی ژآنگ نان است و با وی مدال طلای قهرمانی جهان 2012 لندن را برده است .

خانم تیان 25 ساله و اهل تیان است 63 کیلوگرم وزن و 168 سانتیمتر قد دارد و در دانشگاه هونان علوم ورزشی خوانده است او راست دست است و در باشگاه هونان تمرین می کند مربی او لی یونگبو نام دارد . او در دوبل مختلط هم بازی تائو زیامینگ است .

دوبلیستهای روسیه در گیم اول خوب شروع کردند و توانستند تا 7 امتیاز از حریف چینی جلو بیفتند و به نتیجه 21 بر 5 برسند اما به تدریج تجربه و استقامت و خونسردی چینی ها به کمکشان آمد تا نتیجه باخته را برگردانند و گیم اول را ببرند البه در لحظات آخر گیم اول نیز دوباره دوبلهای روسیه فاصله امتیاز و فشار را زیاد کردند اما نتیجه گیم اول 21 بر 18 به پایان رسید . اما دوبلیستهای چینی در گیم دوم جای هیچ گونه عرض اندامی را برای بازیکنان روسیه نگذاشتند و آنها را 21 بر 6 مغلوب ساختند

این بازی 39 دقیقه به طول انجامید و و 8 شاتل در آن مصرف شد طولانی ترین رالی 51 ثانیه و 50 ضربه به طول انجامید و میانگین رالی ها 10ثانیه و 8 ضربه بود .

سر داور بازی جیتیروت تانواکاراپات از تایلند بود و داور بازی دیراج گونیدری از موریس بود .

/ 1 نظر / 15 بازدید
پرتال جامع تبلت ایرانیان

سلام خدمت شما دوست عزیز وبلاگ زیبایی دارید. شما هم از وب سایت ما دیدن کنید پرتال جامع تبلت ایرانیان ( 1st. Iranian Tablet Portal ) www.Tabletir.com Admin@tabletir.com *********************************** اخبار، دانلود، بررسی های تخصصی... www.TabletIR.com صحفه اصلی پرتال www.Forum.TabletIR.com تالارگفتگو پرتال برای تبلیغات با ما تماس بگیرید : Ads@TabletIR.com