بدمینتون جمهوری آذربایجان به حضور در المپیک می اندیشد

میکائیل جباروف، وزیر آموزش جمهوری آذربایجان که ریاست فدراسیون بدمینتون این کشور را نیز داراست در مصاحبه ای با آزاد حسنلی خبرنگار خبرگزاری ترند برنامه ها و وضعیت بدمینتون این کشور را تشریح کرد. او همچنین مطالب مهمی در مورد فواید بدمینتون خصوصا برای تقویت و رفع بیماری های چشم عنوان کرد.

جمهوری اذربایجان به مسئله ورزش توجه ویژه ای دارند. بدمینتون نیز مجددا در این کشور مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است که این مسئله را میشد در بازیهای اروپایی 2015 مشاهده کرد.

او گفت: بدمینتون ورزشی بسیار مفید، جالب و جذاب می باشد اما در اذربایجان اطلاعات مردم در مورد آن بسیار اندک است. بدمینتون تقریبا همه عضلات بدن را به کار می گیرد و تقویت می کند خصوصا می تواند به عنوان یک پیشگیری کننده و درمان کننده برای افراد با قدرت بینایی پایین عمل نماید. این ورزش  برای تقویت عضلات چشم بسیار مفید است و می تواند در رفع نزدیک بینی و دور بینی چشم کمک شایانی نماید. موضع از این قرار است که سرعت توپ در بدمینتون گاهی از 200 کیلومتر در ساعت فراتر می رود و این به تقویت عضلات چشم کمک می کند.

همچنین این رشته ورزشی می تواند برای مدت طولانی انجام شود و فرد دتها بعد از 30 سالگی نیز می تواند این ورزش را انجام دهد در حالی که برای برخی رشته ها چنین نیست.

او همچنین بدمینتون را ورزشی بسیار دموکراتیک خواند چرا که برای اجرای آن به تاسیسات بسیار گرانقیمت نیاز نمی باشد.

جباروف گفت: زیر ساختهای بدمینتون در آذربایجان بسیار ضعیف بود و هیچ تاسیسات مدرنی برای این ورزش نداشتیم اما با اقداماتی که توسط بنیاد بازیهای اروپایی 2015 صورت گرفت هم اکنون زیر ساختهای خوبی برای این ورزش فراهم آمده است و این انگیزه را ایجاد می نماید تا مسابقات بزرگ دیگری را در این رشته میزبانی کنیم.

او گفت هدف اصلی ما این است که بدمینتون آذربایجان به المپیک راه یابد اما چون فرایند انتخاب برای المپیک بر اساس رنکینک فعلی بازیکنان است ما قادر به حضور در المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل نخواهیم بود اما امیدواریم این مهم را در المپیک 2020 ژاپن محقق کنیمو این وظیفه ماست. حال سوال این است که آیا ما قادر خواهیم بود در 2020 به مدال دست یابیم جواب من این است اگر سربازی انتظار ندارد ژنرال شود او سرباز بدی است . او گفت ماهیت ورزش حکم می کند که همیشه هدف را دست بالا انتخاب کنی.

او گفت ما مسابقات ملی را در همه رده های سنی پیگیری خواهیم کرد و مسابقات ملی بدمینتون در اواسط سپتامبر برگزار خواهد شد. او همچنین افزود از مزیتهای بدیمنتون این است که تنها ورزشی است که به صورت مختلط هم انجام می شود.

او همچنین بیان داشت برگزاری ماسبقات نقش مهمی در ارتقا ورزش دارد و آذربایجان قصد دارد سطح بهینه ای از مسابقات بین المللی این ورزش را برگزار نماید که در حال انجام مذاکرات آن است

منبع: خبرگزاری ترند

http://en.trend.az/azerbaijan/society/2426408.html

/ 0 نظر / 89 بازدید