دور خیز فدراسیون برای حضور موفق در بدمینتون قهرمانی آسیا

کرج -دبیر فدراسیون بدمینتون با اشاره به تمرین مستمر بدمینتون بازان گفت:برای حضور در رقابتهای برون مرزی به ویژه قهرمانی آسیا در گروه سنی جوانان و بزرگسالان آماده می شویم.

 

«ابوالفضل مهاجر» روز چهارشنبه در حاشیه اردوی تیم ملی بدمینتون در شهرستان فردیس استان البرز در گفت و گو با ایرنا افزود:حضور موثر در رقابت های قهرمانی آسیا 2014 اینچئون کره جنوبی در اولویت این فدراسیون است.

 وی بیان کرد:برای رسیدن به این هدف مهم هم اکنون برنامه ریزی های خوبی در زمینه استعدادیابی، آموزش و برگزاری اردوهای آمادگی در دست اقدام است .

وی گفت: انتظار می رودبا کمک و حمایت مسوولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک بتوانیم سکوهای قهرمانی آسیا را کسب کنیم.

مهاجر افزود:امسال چند مرحله مسابقه برون مرزی و بین المللی پیش روی بدمینتون بازان است که از جمله می توان به رقابتهای بحرین یا ترکیه در آبان ماه اشاره کرد.

 وی ادامه داد:مسابقه های بین المللی دهه فجر که در تهران برگزار می شود از دیگر رقابتهای ورزشی است که باید بتوانیم نتایج خوبی کسب نماییم.

 وی گفت:با برگزاری مسابقات مذکور انتظار است بتوانیم امتیاز و کسب سهیمه لازم را برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا در سال  2014 اینچئون کره جنوبی را به دست آوریم.

مهاجر افزود:آبان ماه سال گذشته تیم بدمینتون جوانان و بزرگسالان ایران در رقابت های بین المللی اربیل عراق حضور یافت و در بخش مردان امید کرمی یک نفره برنز و مهران شهبازی و سروش اسکندری دو نفره برنز کسب کردند و در قسمت زنان نگین امیری پور یک نفره برنز و ثریا آقایی و یسری بیگی در رقابت های دونفره نقره را به خود اختصاص دادند.

وی یادآورشد: اکنون 120 هزار بازیکن درسطح کشور در رشته بدمینتون فعال هستند که 31 هزار نفر از آنان ساماندهی شده و دارای بیمه ورزشی می باشند.

مهاجر ادامه داد: 18 هزار ورزشکار ساماندهی شده را بانوان تشکیل می دهند.

 اردوی آمادگی تیم بدمینتون گروه سنی نونهالان،نوجوانان و جوانان اردوی خود را از روز دوشنبه 25 شهریور ماه جاری در سالن ورزشی امام رضا (ع ) شهرستان فردیس استان البرز آغاز کرده و تا بیست ونهم این ماه ادامه دارد .

مهران شهبازی از کردستان ، عرفان جوینده از گیلان و امیر رضا کاکاوند از قزوین در گروه سنی جوانان ، امیر جباری از همدان و محمد امین علی اکبریان از خراسان رضوی گروه سنی نوجوانان و علی باستانی از اصفهان در گروه نونهالان در این اردو حضور دارند.

افزایش حضور بدمینتونیستهای تیم ملی کشورمان در رویدادهای بین المللی خصوصا رویدادهای مهم و پر امتیازی نظیر قهرمانی آسیا علاوه بر کمک به رتبه انفرادی بازیکنان باعث بهبود جایگاه کلی بدمینتون کشورمان در رنکینگ جهانی خواهد شد

/ 0 نظر / 33 بازدید