تبریک به رییس هیئت بدمینتون البرز

استان البرز یکی از استانهایی است که در سالهای اخیر حرف زیادی برای گفتن در همه رشته های ورزشی دارد در این بین رشته بدمینتون نیز رشته ای است که مردم و مسئولان استان هم اقبال خوبی به آن دارند و هم انتظارات زیادی از آن دارند

اما این استان استانی است که علیرغم قهرمان خیز و قهرمان پرورو بودن از کمترین امکانات ورزشی برخوردار است .

 طبق بیاناتی که جناب آقای اکبریان نماینده محترم شهرستان کرج در مجلس شورای اسلامی در یکی از سخنرانی های خود در کرج داشتند سرانه فضای ورزشی و نیز فضای سبز این شهرستان ( با توجه به اینکه اغلب فضای سبز بار فضای ورزشی را نیز به دوش می کشد ) تقریبا یک سوم سرانه فضای ورزشی استانهایی مثل تهران - اصفهان و آذربایجان شرقی است .

ورزش بدمینتون نیز در این بین مستثنی نیست و به جز 2 سالنی که بنده در میانجاده و گوهر دشت سراغ دارم تنها باغ فاتح است که برای این شهر آبرو داری کرده و فضای لازم برای ورزشکاران بدمینتون و خانواده ها را فراهم می آورد .

اما مطلع شدیم اخیرا در یک اتفاق ارا و اقدامی که نشان از وحدت نظر دارد مجمع هیئت بدمینتون استان البرز آقای کیومرث امیری را به عنوان رئیس هیئت بدمینتون استان برگزیده اند . و امیدواریم این وحدت نظر در ماههای آتی منجر به نتایج خیر و با برکتی برای بدمینتون استان شود.

ما هم از این اتفاق خوشحالیم و این امر را به آقای امیری و هیئت بدمینتون استان البرز تبریک می گوییم و آرزوی توفیق روز افزون برایشان داریم .

اما جا دارد بخشی از انتظارات مردم از مسئولین تربیت بدنی استان و هیئت بدمینتون را هم مطرح کنیم :

1- استانی که ادعا دارد هدفش در بدمینتون تحویل بازیکنانی در حد المپیک است نباید خارج از گود لیگ برتر بدمینتون باشد و باید فکری برای ارتقا نمایندگان استان در لیگ های کشوری شود .

2- وقت سالنهای اختصاص یافته به بدمینتون در استان به نحوی تنظیم شود که ورزشکاران با شرایط مختلف امکان انجام این رشته ورزشی را در روزها و ساعات مختلف داشته باشند و هم اکنون در اغلب سالنهای چند منظوره بدترین زمان ورزش به بدمینتون اختصاص می یابد لذا بازیکنانی که اشتغال به کار یا تحصیل دارند از گردونه ورزش و بدمینتون در حد باشگاهی خارج می شوند .

3- ادامه برگزاری مسابقات آزاد و خانوادگی در پارکها خصوصا باغ فاتح - شاید یکی از عواملی که باعث شد این رشته ورزشی در کرج طرفداران زیادی پیدا کند مسابقاتی بود که تقریبا 4 سال پیش به صورت خود جوش و سپس با حمایت هیئت بدمینتون در پارک فاتح برگزار شد ولی در سالهای اخیر شاهد ادامه آن نبودیم.

4- حق اطلاع طرفداران از زمان و مکان برگزاری مسابقات بدمینتون در سطح استان خصوصا نمایندگان استان در لیگ ها و مسابقات کشوری : تماشاگر و طرفداران و هوا داران یک عنصر اساسی در ورزش قهرمانی است و ورزش قهرمانی یک هسته اصلی در فرایند کسب عنوان بین المللی است اما اطلاع رسانی در خصوص مسابقات بدمینتون استان بسیار ضعیف است . جادارد مسئولان استان موقع برگزاری مسابقات حداقل 2 عدد بیلبورد برای اطلاع رسانی مسابقه در مناطق پر تردد شهر نصب نمایند تا هواداران بتوانند در محل حاضر شوند شاید اوایل کمی هزینه بر باشد ولی به تدریج با جا افتادن مسئله مخارج قابل جبران خواهد بود .

5- میزبانی مسابقات مهم داخلی و بین المللی و برگزاری تورنمنت های سطح بالا خارج از برنامه عادی این یکی مورد شاید مورد پر هزینه ای باشد و یقینا فعلا استان البرز زیر ساختهای لازم برای این مسئله را ندارد اما حق مردم استان البرز است که گاهی تماشاگر و میزبان بدمینتون دهه فجر باشند یا مسابقاتی در آن سطح را میزبانی نمایند یا اینکه به مناسبتهای مختلف تورنمنت های چند جانبه در این شهر برگزار شود . با توجه به روند فعلی ساخت و ساز در کشور و خصوصا استان البرز در قابل پروژه های مسکن مهر یا بخش خصوصی شاید بتوان به طور جانبی الزاماتی را به وجود آورد یا در قالب پروژه های شهرداری دید که زیر ساختهایی در این زمینه ایجاد شود .

6- هنوز در سطح کشور و همچنین در سطح استان البرز عرضه وسایل بدمینتون برای رده سنی زیر 10 سال رایج نشده است و فروشندگان وقتی با درخواست وسایل مینی بدمینتون مواجه می شوند شوکه می شوند . در حالی که برنامه توسعه بدمینتون اغلب کشورها(از جمله کانادا و انگلیس ) از رده سنی 7 سال شروع می شود اما با وسائل اصلی بدمینتون امکان فعالیت در رده سنی زیر 10 سال تقریبا صفر است .

موارد 2-3-4 مواردی هستند که اقدام سریعتر مسئولان در آن انتظار می رود و مورد 1-5 انتظار بلند مدت تر مردم است و مورد 6 انتظار مردم در وهله اول از مسئولان فدراسیون بدمینتون و در وهله دوم هیئتهای استانها و شهرستانهاست .

/ 0 نظر / 18 بازدید