محسن زمانی مربی تیم ملی بدمینتون شد

روابط عمومی فدراسیون بدمینتون کشورمان خبر داد طی حکم پوریا رییس فدراسیون بدمینتون محسن زمانی پیشکسوت بدمینتون کشور و بازیکن دهه 50 و 60 بدمینتون کشورمان مربی تیم ملی و دستیار نوا آرمادا سر مربی اندونزیایی این تیم شده است 

آقای زمانی مدتی در کشور فرانسه به حرفه مربی گری بدمینتون مشغول بوده اند و از 2 سال پیش به کشور باز گشته اند و در هیئت بدمینتون تهران مربی گری می نمایند . در حکم آقای زمانی آمده است:«با توجه به سابقه شما را که از پیشکسوتان رشته ورزشی بدمینتون به شمار می آیید با توجه به توانایی های بالای فنی که در امر مربیگری دارید، به عنوان مربی تیم ملی بدمینتون ایران منصوب می کنم.»

ایشان سال گذشته نیز در مسابقات بدمینتون پیشکسوتان کشور در بیرجند نیز حضور داشت .

ما نیز به نوبه خود این انتخاب را به آقای زمانی و جامعه بدمینتون کشور تبریک عرض می نماییم و برای ایشان آرزوی توفیق در امور محوله داریم.

البته روابط عمومی و سایت فدراسیون اطلاعات کامل تری در مورد مربیان حاضر در اردوی تیم ملی از جمله ولی دروی نداد و مشخص نیست آیا آقای زمانی تنها دستیار ایرانی آقا آرمادا خواهد بود یا سایر دستیاران نیز به کار خود ادامه خواهند داد.

همزمان با این خبر مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون کشور و نیز تیم زیر 23 سال کشور نیز با حضور بازیکنان زیر از دیروز در تهران شروع شد :

فرزین خانجانی ، ارسلان زرگان ، ابوالفضل معتمدی ، محمد علی کریمی، آرمین زکی زاده  از تهران

سپهر ایوانی و صدرالدین صادقی از کرمانشاه

محسن صادقیان از قم

سالار بیات و سروش اسکندی از زنجان

کسری اصولی از فارس

محمد رضا خردمندی، حسن متقی و نادر مینایی از گیلان

امید کرمی و شهرام کرمی از اصفهان

و میلاد حاجی از توابع تهران

این مسابقات به صورت انفرادی از دیروز یک شهریور شروع شده است و فردا به پایان خواهد رسید. فدراسیون بدمینتون گزارشی از سالن محل برگزاری این مسابقات در تهران و امکان حضور تماشاگران بدمینتون نداده است.

افراد برگزیده از نیمه شهریور به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد و مسابقات بین المللی اربیل عراق اولین حضور ملی پوشان منتخب خواهد بود .

حذف اسامی بازیکنانی چون کاوه محرابی نفر اول ایران در رنکینگ جهانی و علی شاه حسینی نفر چهارم ایران در رنکینگ جهانی و محمد رضا خانجانی نفر ششم ایران در رنکینگ جهانی از فهرست بازیکنان تیم ملی یکی از جنجالها و شاید چالشهای ماههای اخیر بدمینتون ایران بوده است .این در حالی است که در مسابقات بدمینتون دهه فجر نیز غلامرضا باقری از ملی پوشان بدمینتون کشورمان نیز از مسابقات ملی و بین المللی خداحافظی کرد. 

یکی از موارد مهمی که وجود دارد این است که محمد رضا خانجانی و علی شاه حسینی از مجرب ترین و بهترین دوبلیستهای بدمینتون ایران هستند و زوج محمد رضا خانجانی و فرزین خانجانی در حال حاضر بهترین زوج دوبل کار کشور مان هستند . علی شاه حسینی نیز طبق آماری که بنده دارم حداقل 11 تورنمنت بین المللی در رشته دوبل بازی کرده است .

با توجه به خلاء جدی که در رشته دوبل در بدمینتون کشورمان و برنامه ریزی فدراسیون بدمینتون وجود دارد آسیب جدی به جایگاه کشورمان در بدیمنتون جهان خصوصا رنکینگ کشورمان در ماه اکتبر خواهد زد .

این اقدام ظاهرا در راستای جوانگرایی در تیم ملی بدمینتون بوده است اما این تعداد حذف از بازیکنان سرشناس کشور در رشته ای مثل بدمینتون که متکی به نتایج انفرادی بازیکنان است آن هم با شرایط ایران که در مسابقات دوبل مختلط شرکت نمی کند و به خاطر برخی مسائل مشابه در تعدادی از مسابقات بسیار امتیاز آور بین امللی نیز که به صورت تیمی کامل بانوان و آقایان برگزار می شود نمی تواند شرکت کند و آن هم برای تیمی که در 1 سال گذشته 13 رتبه سقوط در رنکینگ جهانی داشته است .برخی تردیدها را ایجاد کرده استو مباحثی را بین مخالفان و موافقان طرح ایجاد نموده است .

نا گفته نماند با توجه به سرعتی بودن رشته بدمینتون و بالا بودن نیازهای استقامتی و سرعتی و توان هوازی در آن در حال حاضر در همه کشورهای دنیا بازیکنان حرفه ای و سطح تیم ملی در سنین بین 29-32 بازنشسته می شوند .

البته ظاهرا امسال فدراسیون بدمینتون برنامه ریزی منسجم تری برای بدمینتون کشور دارد . اما این برنامه ریزی نیاز دارد تا تکمیل تر شود و امیدواریم در 6 ماهه دوم سال شاهد شکوفایی بدمینتون کشورمان و ارتقا آن حداقل به رتبه ای بهتر از 60 باشیم .

البته وظیفه همه اعضای جامعه بدمینتون این است که ضمن اینکه در مواقع لازم نقاط ضروری را ذکر می کنند از برنامه های موجود و فعالین امر در تیم ملی و فدراسیون حمایت نمایند تا شاهد شکوفایی ورزش کشور خصوصا بدمینتون باشیم .

البته یکی از انتظارات مهم جامعه بدمینتون کشور این است که مسئولیت مربیان تیم ملی بدمینتون کشور به اردو های داخلی محدود نشود و بازیکنان رنکینگ دار و عضو تیم ملی کشور در کلیه مسابقات خارجی حتما با مربیان تیم ملی همراهی شوند تا بتوانیم به نتایج لازم دست یابیم و نتایجی مانند خاطرات تلخ مسابقه بدون مربی که شاید مهرابی و شاه حسینی تلخ ترین های آنها را تجربه کردند ( مسابقات انتخابی المپیک و المپیک پکن) تکرار نشود.

/ 1 نظر / 6 بازدید
mery

سلام وب قابل توجه و خوندني داريد... عالي بود به وب تندرستي با بدميتون هم سري بزنيد خوشحالم مي‌كنيد.[گل]