حمایت اولین حضور ایران در المپیک

سلام بر قهرمانان وطن ورزشکاران و وزرش دوستان سرزمین کهن پهلوانان . بالاخره مهلت به سر آمد و کام ما نیز بر آمد و به آرزوی دیرینه حضور در مسابقات مهم بدمینتون المپیک نائل آمدیم اما در این مقطع باید حمایت خود را از این قهرمانان بیشتر کنیم و با تقویت روحیه آنان کمک کنیم نتایجی در خور نام ایران بدست بیاوریم . این اولین حضور ماست و می تواند صرفا یک آمار یا تجربه باشد ولی می تواند مثل اولین حضور ترکیه در جام جهانی فوتبال یا برخی تیمهای دیگر اولین عنوان و افتخار هم باشد  .

به گزارش خبرگزاری فارس، در مسابقه های بدمینتون المپیک پکن  86 ورزشکار زن و 86 ورزشکار مرد به جدال خواهند پرداخت.
در رقابت های بدمینتون یک نفره مردان 38 نفر حضور دارند و از هر کشور حداکثر 3 بازیکن در هر رده (یک نفره آقایان، یک نفره بانوان، دوبل آقایان ، دوبل بانوان و دوبل مختلط) می‌تواند در المپیک حضور یابد که رنکینگ این بازیکنان باید پائین تر از 100 باشد.
فدراسیون جهانی به اشتباه بازیکنان آفریقایی را با جایگاه 129 در رده بندی ورودی قرار داده بود که با حذف نام این بازیکن و رد صلاحیت بازیکن بلژیکی  ، مهرابی که رزرو دوم لیست BWF  بود موفق به کسب سهمیه ورودی المپیک شد. هرچند این نوع حضور از نوع مطلوب ما ایرانی ها نیست ولی به این نوع عادت داریم شاید همین نوع راهیابی باعث شود تا مثل تیم دانمارک ( در مسابقات فوتبال جام ملتهای اروپا) بتوانیم اول شویم . ناگفته نماند کاوه مهرابی خودش تجربه مدتی حضور در دانمارک را دارد که یکی از عنوان دارترین کشورها در این بدمینتون است .گفته می شود که کاوه بدون مربی در این مسابقات شرکت خواهد کرد همانطور که در مسابقات انتخابی نیز بدون مربی حضور داشت . باید گفت که حضور او در دانمارک ظاهرا آنقدر موثر بوده است که حتی بدون مربی نیز نتایج خوبی بدست بیاورد

اما ما اجازه نخواهیم داد این قهرمان ایرانی حتی بدون مربی در پکن احساس تنهایی کند و همه تلاشمان را برای حمایت و روحیه دادن به کاوه به کار خواهیم گرفت :

بنده برای حمایت از این حضور ارزشمند از عموم دوستان تقاضا دارم پیشنهاد های زیر را مطالعه کنند و نظرات خود را در مورد اقدامات تکمیلی هم اعلام نمایند .

١- آنهایی که فرصت دارند و بضاعت مالی هم دارند سعی کنند در این رقابتها حضور یابند و از نزدیک مشوق و شاهد رقابت تنها نماینده کشورمان باشند .

٢- همه دوستان یک نامه تهیه و برای اقای مهرابی و افرادی که به نحوی در این حضور سهم دارند اعلام همراهی و تقویت روحیه نمایند .

٣- در تهران دوستان برای دیدن مسابقه هماهنگی نمایند تا زمانهای برگزاری مسابقه در جایی مثل فدراسیون بدمینتون یا هیئت های بدمینتون استانها و شهرستانها جمع شوند و باهم به تماشای مسابقه بنشینند این اقدام حتما به اردوی تیم انتقال خواهد یافت و به آنها روحیه می دهد .

۴- همه وبلاگهای  بدمینتونی اقدام به درج مطالبی در مورد المپیک و مسابقات بدمینتون آن نمایند .

۵- لوگوی حمایتی تهیه و پلاکاردهایی منقش به آن و جملات حماسی در کنار هیتهای بدمینتون و فدراسیون بدمینتون نصب شود.

برنامه پرواز کاوه هم به شرح زیر است که دوستمانفرزاد در سایت بدمینتون ایران آنرا درج کرده اند:

زمان پرواز:
رفت از تهران : 13 مردادماه ساعت 22:45
ورود به پکن: 14 مردادماه ساعت 15:10
بازگشت از پکن: 28 مرداد ساعت 23:55
ورود به تهران: 29 مرداد ساعت 5:05

ضمنا دوستمان هم در سایت بدمینتون ایران و هم در بدمینتون شاهرود زحمت کشیده اند و برنامه بازی ها را نوشته اند از لینک زیر آنرا ببینید:

http://shahroodbadminton.blogfa.com/

http://www.irbadminton.com/modules.php?name=News&file=article&sid=210

سایر دوستان نیز در سایتها وبلاگهای خود به نحوی به این موفقیت پرداخته اند از جمله :

یک گزارش تحلیلی توسط وبلاگ باشگاه بدمینتون ولیعصر (عج) به آدرس http://badminton.blogfa.com/

مصاحبه درج شده در سایت بدمینتون آمل به آدرس :http://www.amolbadminton.33ir.com/

مسابقات ۴ دور اول ساعتهای ۵.۳۰ و ۶.۳۰ صبح به وقت تهران است اگر سحر خیز باشد می بینید مسابقات مرحله یک چهارم به بعد ساعت ۳ بعد از ظهر ایت امیدواریم کاوه به این مراحل هم برسد .

تشویقتشویق تشویقتشویق  تشویق تشویق  تشویق  تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق  تشویق  تشویق        

تشویقتشویق تشویقتشویق تشویق تشویق  تشویق  تشویق  تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق  تشویق  تشویق 

تشویقتشویق تشویقتشویقتشویق تشویق  تشویق  تشویق ایران ایران

تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق  تشویق تشویق  تشویق  تشویق 

تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویقتشویق  تشویق تشویق  تشویق تشویق تشویق تشویق 

تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق  تشویق تشویق  تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق تشویق

/ 5 نظر / 18 بازدید
بابک

سلام من اماده ام باهاتون هم کاری بکنم یاشاسن اذربایجان

صناعی مقدم

سلام کوروش جان کار بسیار جالب و تحسین برانگیزی رو پیشنهاد کردی و مطمعنم با استقبال عاشقان بدمینتون و هیئت های زیربط قرار خواهد گرفت. ما با بچها همانگ میکنیم تا بازیهای کاوه رو با هم ببینیم و اونارو آنالیز کنیم. به امید موفقیت ایران ((کاوه)) در المپیک[دست][دست][دست][گل]

محمد

سلام به شما دوست عزیز دوتا سوال 1-اگه من بخوام توی این رشته فعالیت کنم کجا باید خودمو به عنوان یه ورزشکار بدمینتون معرفی کنم؟(توی تهران) 2-توی سن 18 سالگی میشه این ورزش رو شروع کرد؟(البته تا یه سطحی بدمینتون بلدم) ممنون میشم اگه پاسخ سوال منو بدین. ممنون از وبلاگ خوبتون

کوروش

دوست خوبم محمد به خاطر اینکه لینک ایمیل یا وبلاگتان را قرار نداده اید همینجا پاسخ می دهم اگر مراجعه کردید ملاحظه بفرمایید . از نظر بنده بهترین سن برای شروع بدمینتون 13-16 سالگی است ولی 18 سال هم دیر نیست اصولا در ایران در اغلب رسته ها با 5 سال تمرین مداوم و علمی می شود به تیم ملی هم راه یافت در تهران مراکز مختلفی برای بازی بدمینتون وجود دارد ولی فکر می کنم مقرون به صرفه ترین نقطه برای اغلب تهرانی ها ورزشگاه شیرودی است که تنها با ماهی 15 هزار تومان می شود ثبت نام نمود ولی ثبت نام های آن 3 ماهه است ورزشگاههای انقلاب و ازادی نیز سالن بدمینتون دارند و دوره های آن را برگزار می کنند ولی مجموعه انقلاب خیلی گران است و اصلا مقرون به صرفه نیست مگر اینکه واقعا ژولدار باشید چون بنده که سازمانمان با آنجا قرارداد دارد و 50% تخفیف می توانیم بگیریم برایمان ماهی حدود 50هزار تومان برایمان تمام می شود و شخصا ترجیح می دهم در هوای آزاد تمرین کنم تا آنجا؟