رنکینک جدید جهانی و سقوط مجدد ایران

فدراسیون جهانی بدمینتون آخرین رده بندی تیمهای بدمینتون جهان را بر روی سایت خود قرار داد.

در  این رده بندی  که مربوط به 5 جولای 2012 برابر با 15 تیر1391 است کشور مان مجددا با سقوط 3 پله ای مواجه شده است کشورمان که در آخرین رنکینگ اعلام شده پیشین در ماه می باکسب 700 امتیاز و  2 پله ترقی به رده 64 صعود کرده بود در رده بندی اخیر علیرغم حفظ امتیاز خود در 700 مجدد با 3 پله سقوط به رده 67 رسید که بدترین رتبه ایران در یک سال و نیم اخیر محسوب می شود . ایران با این رتبه در بین تیمهای آسیایی در رده 19 ام قرار گرفت .

علت این امر را می توان به رکود حضور بازیکنان ایرانی در مسابقات بین المللی با امتیاز مناسب و فشرده بودن تقویم مسابقات در این 2 ماه نسبت داد که باعث شده است برخی تیمها امتیازات بیشتری کسب نمایند.البته این مهم را هم باید در نظر داشت کشورمان خیلی به ندرت در 9 مسابقه اصلی فدراسیون جهانی بدمینتون شرکت می نماید در حالی که امتیاز قابل توجهی به آنها تعلق می گیرد در مواقعی هم که نمایندگان کشورمان در این رقابتها حضور داشتهاند به نتایج قابل توجهی دست نیافته اند لذا مادامی که مسئولان کشور برنامه جدی برای حضور در این 9 مسابقه نداشته باشند کسب رتبه بهتر از 50 برای کشورمان تقریبا دور از دسترس است .

در این رده بنده بندی چین با 17500 امتیاز همچنان در صدر است و کرده جنوبی با 13600 امتیاز در رده دوم قرار دارد . دانمارک با کسب 13100 امتیاز موفق شد جای اندونزی را در رده پیشین BWFکسب نماید و اندونزی با 2 پله سقوط و کسب 10350 امتیاز در رده پنجم قرار گرفت . ژاپن نیز با 1 پله صعود در رده چهارم قرار گرفت .

چین تایپه و مالزی مکان خود در جدول را با هم عوض کردند همچنین هند  با سقوط 2 پله ای و روسیه با سقوط 3 پله ای مواجه بوده اند .در عوض تایلند با صعود 2 پله ای مواجه بوده است. بر خلاف اغلب دوره هایی که تغییرات در جدول اندک بود این دور تقریبا جدول شخم خورده است و کشورهای اندکی هستند که رده بندی قبلی خود را حفظ کرده اند و بهبود یا افت رتبه در جدول زیاد است و این بیشتر به خاطر فصل پرکار مسابقات است .

در هر یک از قاره ها 5 تیم برتر قاره و رتبه های آنها به شرح ذیل بوده اند.

قاره آسیا :

چین=1

کره جنوبی=2

ژاپن=4

اندونزی =5

چین تایپه =6

در حالی که در بین 10 تیم اول به جز دانمارک بقیه همه آسیایی هستند، در بین 10 تیم دوم و 10 تیم سوم هر کدام فقط 2 تیم و آسیایی داریم و این نشانگر فاصله فاحش بین قدرتهای برتر قاره آسیا با سایر کشورهای آسیایی است.

در قاره اروپا

دانمارک =3

آلمان=8

روسیه=11

هلند=14

انگلیس=15

در این قاره رقابت جدی بین انگلستان و هلند برای کسب رتبه چهارم قاره وجود دارد و تقریبا هر دور شاهد جابجایی این رتبه بین این دو تیم هستیم  ولی 3 تیم دیگر کماکان ترتیب دورهای قبلی خود را ادامه می دهند اما بر خلاف تیمهای آلمان و دانمارک که بهبود رتبه جهانی داشتند روسیه افت رتبه را شاهد بوده است.

در قاره آمریکا

ایالات متحده آمریکا=16

کانادا=18

پرو=30

برزیل=37

گواتمالا=43

در این قاره شاهد افت قابل توجه تیم های مطرح قاره در رنکینگ جهانی هستیم ضمن آنکه کشور گواتمالا رتبه 5 ام را چنگ مکزیک درآورده است.

در قاره آفریقا

آفریقای جنوبی =24

نیجریه =46

مصر=52

موریس=57

اوگاندا =63

در این قاره مصر هم در رتبه جهانی و هم در رتبه قاره ای 1 پله صعود داشت ولی موریس با تنزل 1 رتبه ای در قاره و تنزل فاحش 8 پله ای در جهان مواجه بوداوگاندا نیز تنزل 6 پله ای جهانی داشت . نیجریه نیز علیرغم 10 پله سقوط در رتبه جهانی توانست رتبه دوم قاره را کماکان حفظ نماید.

در قاره اقیانوسیه نیز همچنان استرالیا در رده 21 جهان و اول قاره قرار دارد و نیوزلنددر رده دوم قاره و 33 جهان قرار دارد و کالیدونیای جدید با رتبه 64 جهان در رده سوم قاره قرار دارد.

در رده بندی انفرادی مردان

لین دان از کشور همچنان در صدر است و لی چونگ وای از مالزی رتبه دوم را داراست. چن لانگ و چن جین هر دو از چین رتبه های دوم و سوم را دارند. و پیتر گید از دانمارک رتبه 5 را داراست.

در انفرادی با نوان

وانگ ییهان ، وانگ زین ، لی زرویی و وانگ شی زیان هر 4 تا از چین رتبه های اول تا چهارم جهان را دارند.و سیانا نهوال از هند 5 ام است.

در دوبل مردان

زوج چونگ جائه سونگ و لی یونگ دائه از کرده جنوبی رتبه اول را دارند و چای یونگ و فو هایفنگ از چین رده دوم را دارند و ماتیاس بوو و کریستین موگنسن از دانمارک رتبه سوم را دارند رتبه چهارم از آن زوج کو سونگ هیون و یو یئون سونگ از کره جنوبی می باشد. و مارکیس کیدو هندرا ستیاوان از اندونزی رتبه 5 ام را دارند.

در دوبل بانوان

زوج وانگ زیاولی و یویانگ از چین رتبه اول

زوج تیان کینگ و ژائو یونلئی رتبه دوم

زوج ها جونگ ایون و کیم مین جونگ از کرده جنوبی سوم

بائو ییزین و ژونگ کیانزین از چین چهارم

میزوکی فوجی و ریکا کاکییوا از ژاپن رتبه 5 ام را داراهستند

در دوبل مختلط

ژانگ نان و ژائو یون لی از چین اول هستند

زو چن و ما چین از کشور چین دوم

یواخیم فیشر نیلسن و کریستینا پدرسن از دانمارک سوم

تونتوی احمد و لیلیانا ناتسیر از اندونزی چهارم

چن هونگ لینگ و چن ون هسینگ از چین تایپه در رتبه 5 ام قرار دارند.

/ 2 نظر / 5 بازدید
محمد باقری

سلام وب خوبي داري.به منم سر بزنيا.يه فروشگاه دارم که فعلا تا يه مدتي 20% واسه هر جنس تخفيف داديم پس تا اين 20% رو داره خريدت رو بکن ضرر نمي کنم محصولات زياد و خوبي هم داريم سر بزني ضرر نمي کني عزيز اينم آدرس فروشگاهمون: www.esfshop.in .دمت گرم منتظرما پيشاپيش ميگم مرسي که سر زدي [گل]

مقداد

چه انتظاری هست از بدمینتون ایران من 13 سال پیش بدمینتون رو در شهرستان فومن شروع کردم. جزو تیم گیلان بودیم. در مسابقات کشوری تنها بعد از چند ماه از شروع بدمینتون مقام آوردم ولی خیلی راحت گذاشتم کنار. چون هیچکس هیچ آینده ای برام ترسیم نکرده بود. و هیچ امیدی نبود. بعد از دورهء من که بازیکنان خوبی مثل حسن متقی و خردمندی و... به رده های بالاتر سنی سعور کردن عملآ تیم گیلان رو بدمینتون بازان فون تشکیل میدادن. باشگاه انقلاب در فومن که حتی به پول خط کشی زمین هاش محتاجه. همین الان دو تا بازیکن تیم ملی در رده های سنی نو جوانان اونجا بازی میکنن ولی هیچگونه رسیدگی وجود نداره. چطور باید انتظار پیشرفت داشت. کسانی رو میشناسم که بدمینتون رو سالها پیش گذاشتن کنا و شاید اگر این کارو نمیکردن از همون گیلان الان چند المپیکی میداشتیم. بازیکنایی مثل اخوان، داوود روضانپور ، علی شکوری ، سخایی و... فدراسیون بدمینتون عملآ استعداد کشی رو در دستور کار قرار داده. نباید انتظار پیشرفت داشت با این اوضاع و احوال.