راکت توفیق هدایت 910 دلار فروخته شد

توفیق هدایت بازیکن افسانه ای و سرشناس اندونزیایی است که برای علاقه مندان بدمینتون کشورمان چهره ای شناخته شده است. این بازیکن سر شناس در 16 ژوئن سالجاری میلادی از دنیای بازیکن حرفه ای بدمینتون خداحافظی کرد اما او همچنان در کنار بدمینتون است.

توفیق هدایت

او یک مرکز مجهز بین المللی آموزش بدمینتون در جاکارتا برای آموزش استعدادهای این رشته دایر کرده است.

همچنین او یکی از سفرای موسسه همبستگی و بدمینتون یا سالی باد ( solybad =Solidarity & Badminton) است. به همین مناسبت همزمان با بازی خداحافظی توفیق هدایت از دنیای بازی حرفه ای بدمینتون راکت یونکس آرک سابر 10 وی که تعدادی از مسابقات سال 2012 خود را با آن برگزار کرده بود برای کمک به برنامه های ترویج بدمینتون موسسه سالی باد روی سایت ebay به حراج گذاشته شد.

این حراج از 75قیمت  دلار آمریکا شروع شد و نهایت این راکت به قیمت 910 دلار فروخته شد.ساک این راکت توسط توفیق هدایت امضا شده است.قرار است درآمد فروش این راکت در پروژه های آتی سالی باد در کشورهای مالزی- اندونزی و برزیل به کار رود.

سالی باد علاوه بر کشورهای فوق پروژه هایی در کشورهای هائیتی- چین- ویتنام و موریس دارد.

شاید خریدار این راکت بیش از موسسه سالی باد از خرید این راکت منتفع شود. لینکهای مرتبط با این خبر را در زیر می توانید ببینید.

یکی از برنامه های مهمی که موسسه سالی باد برگزار می کند فلش موب سالی باد است که در سالهای 2011 و 2012 روز 29 سپتامبر هر سال (13 مهر) برگزار شد اما در سال 2013 این برنامه به 29 ژوئن(20 تیر) برگزار شد. در برنامه فلش موب سال 2013 این موسسه حدود 100 شهر جهان شرکت داشته اند. مقایسه عکسهای فلش موب 2013 با 2012 در شهرهایی مانند پاریس نشان از افزایش چشمگیر استقبال از این برنامه دارد.

این برنامه در شهرهای مختلف جهان با حضور قهرمانان نام آور بدمینتون برگزار شد و همانند سال قبل رکورد شرکت کنندگان مربوط به شهر کپنهاگ دانمارک بود که توسط پیتر گید و هوادارنش برگزار شد پیتر یکی دیگر سفیران سالی باد است.

 

 منبع:

http://www.ebay.com/itm/Taufik-Hidayat-badminton-racket-Yonex-ArcSaber-10-/281122606758

http://www.solibad.net/news/taufiks-racket-for-auction/

http://www.thejakartaglobe.com/sports/taufik-racket-up-for-charity-auction/

/ 0 نظر / 109 بازدید