مسابقات اوپن یونکس ژاپن- خط و نشان ژاپنی ها به رقبا

بعد از مسابقات مسترز چین مسابقات بدمینتون ژاپن پرچم هیجان مسابقات را در این رشته ورزشی بدست گرفت تا چشم علاقه مندان بدمینتون فقط کمی آن طرف تر را روی نقشه بپاید.

مسابقات اوپن ژاپن هشتمین گام  از مسابقات سوپر سریز سال 2013 است که بعد از مسابقات ویکتور کره- می بانک مالزی - آل انگلند انگلستان-یونکس سانرایز هند-  دیجاروم اندونزی- لینینگ چین و لینینگ سنگاپور برگزار می شود.

با توجه به سابقه ای که ژاپن در ورزش بدمینتون دارد و نتایجی که بازیکنان و تیم بدمینتون ژاپن در چند سال اخیر کسب کرده اند، این مسابقات پر شور برگزار می شود. در مهمترین رشته بدمینتون یعنی انفرادی مردان جایی که لی چونگ وی از مالزی رتبه اول رنکینگ سوپر سریز را به خود اختصاص داده است، دو ژاپنی او را تعقیب می کنند کنیچی تاگو در این رده بندی دوم است و تاکوما اوئدا در رده ششم قرار دارد و یقیناَ اوپن ژاپن فرصتی بسیار مهم برای این دو بازیکن است تا جای خود را در رده بندی محکم کرده و امید خود را برای حضور در فینال سوپر سریز بیشتر کنند.

یکی از شگفتی سازان ژاپنی آکانه یاماگوچی بود که توانست پی وی سیندهو از هند را شکست دهد که برنده مدال برنز انفرادی بانوان قهرمانی بدمینتون جهان  است و  نفر دوم انفرادی بانوان هند و نفر 12 رنکینگ جهانی انفرادی بانوان نیز می باشد و به یک چهارم نهایی راه یابد. ژاپنی ها در یک چهارم نهایی 4 نفر در انفرادی بانوان خواهند داشت و دو نفر هم در انفرادی مردان در مرحله یک چهارم نهایی حضور دارند.

دیگر ژاپنی شگفتی ساز شیزوکا اوچیدا بود. او نیز توانست پورنتیب بوراناپراسرستوک از تایلند را در یک بازی نفس گیر 3 گیمه که بیش از یک ساعت به طول انجامید از پیش روی بردارد او گیم اول را تحت تاثیر بازی پر قدرت پورنتیب تایلندی 21-19 واگذار کرد اما در دو گیم بعدی 21-14 و 21-15 پیروز شد.

در انفرادی مردان هم ژاپنی ها به ادامه قدرت نمایی و شگفتی سازی خود پرداختند  در این قسمت جون تاکومرا توانست هو یون از هنگ کنگ را که رتبه 10 رنکینگ BWF را دارد در دو گیم متوالی 21-18 و 21-17 از پیش روی بردارد.  تاکومرا هم اکنون در رده 320 رنکینگ BWF قرار دارد و پیروزی او در مقابل نفر دهم جهان نشان می دهد، وقتی اراده و همت باشد، گذشته دیگران نمی تواند آینده انسان را ازش بگیرد و این درسی است به بدمینتون بازان ایرانی که با اعتماد به نفس بالاتری در مسابقات جهانی حضور یابند.

در سمت دیگر کنیچی تاگو  یک بازی سخت و زمانگیر را مقابل مارک زویبلر آلمانی برگزار نمود که 70 دقیقه به طول انجامید. مارک زویبلر که به سرسختی در بازی مشهور است و اغلب بازیکنان مطرح جهان برای پیروزی مقابل او ناچارند بازی استقامتی و قدرتی برگزار نمایند  در نهایت با نتایج 21-16 و 19-21 و 21-14 مقابل تاگو تسلیم شد تا زنجیره ناکامی های این بازیکن متعصب آلمانی در فصل 2013 سوپر سریز ادامه داشته باشد. زویبلر هم اکنون در جایگاه 9 رنکینگ فصل 2013 سوپر سریز است و در رده بندی BWF در جایگاه 11 قرار دارد.

بدمینتون کشور هندوستان نیز به جز شکست سیندهو روز موفقی را در یونکس اوپن ژاپن سپری کرد و هسینا سانیلکومار پرانوی که رتبه 56 بدمینتون انفرادی مردان جهان و رتبه 8 رنکینگ هند را دارد توانست رقیب صاحب نام دانمارکی خود جان او جورجنسن را در 3 گیم و با نتایج 21-14 و 13-21 و 21-17 شکست دهد.

اما در رویارویی دو کشور هند و ژاپن این هندی ها بودند که در مجموع عملکرد بهتری داشتند و  2 بازیکن هندی یعنی کیدامبی سیراکانت و آجای جایارام به ترتیب مقابل کازوترو کوزای و یوئیچی ایکدا هر دو از ژاپن پیروز شدند تا کشور هند 3 نماینده در یک چهارم نهایی انفرادی مردان داشته باشد. اما دیگر بازیکن هندی یعنی آناند پاوار بازیکن خوش شانسی نبود زیرا قرعه اش به لی چونگ وی مالزیایی خورد و او در مقابل این بازیکن جان سخت و در عین حال حیله گر  چاره ای جز باخت 2 بر صفر با نتایج 21-12 و 21-16 نداشت.

/ 0 نظر / 43 بازدید