پوریا: قول مدال در اینچون نمی دهم اما بیکار ننشسته ایم

رییس فدراسیون بدمینتون می‌گوید نمی‌توانیم قول مدال دهیم، اما بیکار هم ننشسته‌ایم و تلاش می‌کنیم در بازی‌های آسیایی بهترین نتیجه‌ را بگیریم.

به گزارش ایسنا، محمدرضا پوریا امروز در نشستی با خبرنگاران در کمیته ملی المپیک، اظهار کرد: بازی‌های آسیایی از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار است به طوری که قهرمانان جهان هم در این رقابت‌ها حضور دارند. من از زمانی که در فدراسیون، دبیر بودم دو برنامه چهار ساله را مدنظر داشتیم که اولین برنامه سال 91 به اتمام رسید و از سال 92 دومین برنامه چهار ساله را آغاز کردیم و سعی کردیم از نیروهای متخصص در بدنه فدراسیون استفاده کنیم.

 وی گفت: از چهار سال گذشته سعی کردیم با رایزنی هایی که با کنفدراسیون آسیا داشتیم نفراتی را به مسابقات آسیایی اعزام کنیم که مهران شهبازی و ثریا آقایی هر دو 15 ساله اولین نفراتی بودند که به عنوان استعداد شناسایی شدند.

 وی با بیان این که در حال حاضر پگاه کامرانی و ثریا آقایی در اردوی مالزی حضور دارند، گفت: تمام هزینه‌های این اردو بر عهده کنفدراسیون آسیا است و در مجموع برنامه‌ریزی صورت گرفته نشان می‌دهد که جوانگرایی مدنظر فدراسیون قرار دارد.

 پوریا خاطر نشان کرد: در گذشته بدمینتون، تیم ملی مسنی داشت که نگاه مدال آوری هم به آن نبود، ولی حالا جوانگرایی صورت گرفته است و تلاش می‌شود تا شرایط ملی‌پوشان بهتر شود.

 به گزارش ایسنا، وی در ادامه گفت: در چند سال گذشته مربیان ما خارجی بودند، اما با هماهنگی که با کمیته ملی المپیک داشتیم دیگر مربی خارجی نداریم و به سمت استفاده از مربیان داخلی رفته‌ایم به طوری که در حال حاضر 43 مربی درجه یک که تحت آموزش کلاس‌های مدرسان آسیایی قرار گرفته‌اند در فدراسیون حضور دارند.

 رییس فدراسیون بدمینتون با بیان این که 10 داور جهانی و آسیایی هم مورد آموزش قرار داده شده‌اند گفت: حسین زاده به عنوان نماینده ایران در بازی‌های آسیایی قضاوت خواهد کرد.

 وی در پاسخ به این سوال که آیا بدمینتون در بازی‌های آسیایی مدال آور خواهد بود؟ گفت: نمی‌توانیم قول مدال دهیم. اما بی کار ننشسته‌ایم و تلاش خود را می‌کنیم تا بهترین نتیجه‌ را به دست آوریم. در مسابقات قطر، ایران با دو نماینده دختر حضور داشت و این برای اولین بار است که در بازی‌های آسیایی تیم ملی بدمینتون با حضور یک مرد و یک زن اعزام می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی که صورت گرفته است ثریا آقایی در حال حاضر در کمپ اردویی به سر می‌برد. او در 16 سالگی نفر اول ایران شده و با نگاهی که به جوانگرایی داریم می‌تواند عملکرد خوبی در بازی‌های آسیایی داشته باشد.

پوریا اضافه کرد: فعلا نمی‌توانیم در سطح قهرمانی تلاش کنیم و در حال حاضر در رده دوی آسیا همطراز با سریلانکا و فیلیپین هستیم. به هر حال برای این که بتوانیم به نتیجه‌ مطلوبی برسیم باید ورزشکاران در اختیارمان باشند، اما هر وقت می‌خواهیم برایشان اردو بگذاریم می‌گویند امتحان داریم و این موضوع یکی از مشکلات ماست.

وی در ادامه با بیان این که فدراسیون هیچ گونه خرید و فروش ورزشی ندارد، گفت: ما به نقاط دور دست و مدارس کمک زیادی ‌کرده‌ایم به طور مثال به 50 مدرسه کمک رسانی انجام شده، اما هیچ گاه سالن کمپ را اجاره نمی‌دهیم و این سالن در اختیار تیم ملی است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا بر روی ورزشکاران قدیمی سرمایه‌گذاری نمی‌شود؟ گفت: ما سقف سنی را برای ملی‌پوشان در نظر گرفته‌ایم به طوری که برای بازیکنان بالای 30 سال برنامه‌ای نداریم. تجربه نشان داده است بازیکنی که 10 سال برایش برنامه‌ریزی شده و به نتیجه‌ نرسیده نمی‌توان سرمایه‌گذاری بیشتری برایش کرد. به من حق دهید که نگاهم به جوانان باشد. بازیکنان بالای 30 سال دیگر در تیم ملی نمی‌توانند حضور داشته باشند. وقتی ثریا آقایی در این سن در آسیا مقام آورد باید این نگاه را داشته باشیم که فرصت بیشتری به جوانان بدهیم. ما با نگاه خوشبینانه نسبت به جوانگرایی می‌توانیم در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

رییس فدراسیون بدمینتون در پاسخ به این که چرا اعزام‌های برون مرزی کم است، گفت: در گذشته به صورت سالانه یک اعزام برون مرزی و یک مسابقه دهه فجر داشته‌ایم، اما سال گذشته ما چهار اعزام انجام دادیم که در رده‌های جوانان، نوجوانان و بزرگسالان انجام شد. امسال هم تاکنون سه اعزام داشتیم که ملی‌پوشان ما در کنیا هم مدال آور بودند. ماه آینده هم اعزام دیگری برای تیم ملی خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که فکر نمی‌کنید با توجه به دیر اعلام شدن حضور بدمینتون در بازی‌های آسیایی فرصت چندانی برای ملی‌پوشان باقی نماند، گفت: ما با توجه به این که این نگاه را داشتیم تا ملی‌پوشان ما به اینچئون بروند برنامه‌ریزی خود را حدود 9 ماه پیش انجام دادیم و از اوایل سال ثریا آقایی را به کمپ های مختلف اعزام کردیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست مددی، نایب رییس بانوان فدراسیون بدمینتون هم درباره وضعیت ثریا آقایی اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ای که کنفدراسیون آسیا داشته این ملی‌پوش در چند مسابقه شرکت کرد، هدف ما این است که او بیشتر در رده بزرگسالان مسابقه دهد و به خاطر این که رنکینگش افزایش یابد، به رقابت‌های مختلف اعزام می‌شود تا برای انتخابی المپیک شرایط بهتری داشته باشد.

همچنین زکی زاده، مربی تیم ملی هم درباره وضعیت ملی‌پوشان نیز گفت: ما چند سال است عملکرد ملی‌پوشان خود را در نظر گرفته‌ایم و انتظار داریم در سال 93 رنکینگ ورزشکاران در جهان بهبود پیدا کند. تا شش ماه آینده پیش‌بینی می‌شود ملی‌پوشان در پنج – شش مسابقه شرکت کنند. همچنین از اردیبهشت سال آینده هم مسابقات کسب سهمیه المپیک آغاز خواهد شد.

منبع : http://www.isna.ir/fa/news/93060804542

/ 2 نظر / 48 بازدید
عرفان

خب قول نمیده یعنی این که آخر میشیم دیگه ... [نیشخند] نگاه مثبت داشته باشیم ... این مسابقات تجربه بازیکنامونو زیاد میکنه ... ما برنامه بلند مدت داریم ۸ سال دیگه اول میشیم ...

معصوممي

سلام خيلي خوشحالم كه با وبلاگ شما آشنا شدم بدون تعارف وبلاگ خوبي داريد خوشحال ميشم بيشتر با هم تو زمنيه وبلاگ نويسي تعامل كنيم فقط يه درخواستي داشتم از خدمتتون خوشحال ميشم به سايت ما هم يه سر بزنيد و ما رو با اين اسم http://www.yeknet.ir مجله اينترنتي و پورتال يك نت لينك كرده و به ما هم در سايت در بخش نظرات يكي از مطالب بفرمائيد تا شمارو لينك كنيم . منتظر لينكتون هستم . فعلا با اجازه