مصاحبه با چونگ وای نفر دوم بدمینتون جهان

لی چونگ وای نفر دوم رده بندی فدراسیون جهانی بدمینتون متولد ١٩٨۴ در منطقه پنانگ مالزی است او ١۶٩ سانتیمتر قد و ۶٠ کیلوگرم وزن دارد مصاحبه زیر توسط سایت اطلاعات بدمینتون با او انجام شده که می خوانید:

مطمئنم شما نیز از این مصاحبه مسرور خواهید شد همانطور که ما هم شدیم . ممکن است شما از این داستان الهام بگیرید و خودتان روزی یک قهرمان شوید . همه چیز ممکن است وقتی که شما امید داشته باشید .

در ابتدا می خواهم از چونگ وای به خاطر وقتی که اختصاص دادند تشکر داشته باشم و برای او بهترین آرزوها را داشته باشم .

 

1- شما در چه سنی بدمینتون را آغاز کردید ؟

* یازده سالگی

 

2- شما چه قصدی از ورود به دنیای بدمینتون حرفه ای داشتید ؟

 

* در واقع من چنین قصدی نداشتم و به طور طبیعی وقتی پدرم مرا تشویق کرد این موضوع به وقوع پیوست و این زمانی بود که من جوان بودم .

3-شما چطور در سطح ملی شناخته شدید ؟

 

*من در اغلب مسابقات محلی شرکت می کردم و برنده می شدم لذا برای عضویت در تیم ملی آماده شدم

 

4-چه وقت احساس کردید که شما توان کافی برای حضور در رقابتهای جهانی را دارید ؟

* وقتی 17 ساله بودم این احساس را پیدا کردم و آن زمانی بود که اغلب مسابقات محلی را برنده شدم و صاحب شانسی شدم که وارد تیم ملی شوم و آن سال رویای من شکل گرفت و برای تیم ملی آماده شدم .

 

5-به نظر می رسد جزیره پنانگ (Penang) [جزیره ای در مالزی ] تعداد قابل توجهی بدمینتون باز قدر در سطح آوردگاه جهانی تربیت کرده است علت آن چیست؟

* من فکر می کنم علت اصلی آن تعداد زیاد مردمی است که در پنانگ علاقه دارند بدمینتون بازی کنند البته این پدیده ای نیست که اختصاص به پنانگ داشته باشد و درتمامی نواحی شمالی مالزی وجود دارد نظیر ایپوه (Ipoh) و آلور ستار( Alor Setar) ؛ و  شمال مالزی منطقه ای است که سالانه شمار فراوانی بازیکن سطح جهانی پرورش می دهد.

 

6- در چه سالی به تیم ملی راه یافتید؟

* در 17 سالگی

 

7- آیا شما هرگز برای بازی دوبل مطرح بوده اید؟

* نه من از ابتدا و همیشه در انفرادی بازی کرده ام .

 

8- آیا هیچکدام از دوستان شما به درجه شما رسیده اند ؟اگر نه علت آن چه بوده است ؟

* تنها تعداد کمی از عهده موانعی برآمده اند که بر راه بدمینتون حرفه ای وجود دارد . بازیکنانی نظیر کوان بنگ هونگ(Koan Beng Hong)،گان تایک چای(Gan Teik Chai) و لین وون فویی ( Lin Woon Fui) .آنها تا حدی مثل من برگزیده شده اند ضمنا کوان و گان هر دو از آلور ستار هستند.

 

9- درخشانترین دوره زندگی شما کی بوده است؟

* من می توانم بگویم آن زمانی بود که رتبه 1 رده بندی BWF را بدست آوردم و آن درخشانترین دوره زندگی من بوده است .

 

10- کدام حادثه را نقطه حضیض در زندگی خود می دانید ؟

* فکر می کنم آن زمانی بود که من بازی را باختم بازی که با لی(Lee) انجام می دادم مهم نیست که بازی بزرگ یا کوچک است احساس باخت همیشه مشابه است .

 

11- نظر شما در مورد سیستم امتیاز دهی جدید رالی چیست ؟

* من فکر می کنم در این سیستم جدید هر کس باید سریعتر بازی کند شما هر وقت که فرصتی پیش آید حمله میکنید و زمانی که هر رالی امتیاز می گیرد ، زمان کمتری برای پوشش فاصله امتیازها وجود دارد بر خلاف سیستم 15 شماره ای که به خاطر رالی های طولانی که دیده می شد، استقامت و بنیه بازیکنان نیاز بود.

 

12- در شروع بازی کدام بازکنان را در سطح ملی و بین المللی می پسندیدید؟

* من فکر میکنم سان جان(Sun Jun)وقتی که من شروع به ترقی در این رشته کردم او در مسابقات جهانی بود من واقعاً روش بازی او را تحسین می کردم ؛ او کاملا انعطاف پذیر و با سرعت قابل ملاحظه بود در حالی که از جثه کوچکی برخوردار بود.

 

13- شما فکر می کنید بهترین بازیکن همه دوره ها چه کسی باشد ؟

* من فکر می کنم این فرد می تواند یانگ یانگ (Yang Yang) و ژائو ژان هوا         (Zhao Jian Hoa) باشد اگرچه من بازی آنها را شخصا ندیده ام اما دستاوردهای آنها در بدمینتون چیزی نیست که کوچک به نظر آید .

در افرادی که اخیرا ظهور کرده اند پیتر گید(Peter Gade) است زمانی که او چندین سال متوالی نفر اول جهان بود زمانی که او در اوج بود.

 

14- کدام مسابقات است که می خواهید برنده شوید ؟ و چرا؟

* در واقع 2 مسابقه است که من می خواهم برنده شوم یکی المپیک است و دیگری مسابقات جهانی .علتش هم این است که تا به حال هیچ مالزیایی این دو مسابقه را نبرده است و من می خواهم افتخار را به کشورم باز گردانم .

 

15- قوی ترین حریف شما چه کسی است و چرا ؟

* او لین دان (Lin Dan ) است شاید اغلب اوقات من آن طور که باید بازی نمی کنم ، وقتی من بازی خودم را بدون فشار انجام می دهم نتایج بهتری در بازی مقابل او بدست می آورم .

 

16- نقطه قوت شما در بازی چیست ؟

/ 2 نظر / 25 بازدید
لطیفه

خسته نباشی دوست من. کارشناسی ارشد اقتصاد و تنیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟[متفکر]