سروش اسکندری از اوضاع دشوار بدمینتون ایران سخن گفت

ملی‌پوش بدمینتون ایران گفت: در مسابقات ترکیه به دلیل افت رنکینگ باید از جدول مقدماتی به اصلی راه یابیم بنابراین کسب مدال خیلی سخت است.

سروش اسکندری که در سومین مرحله مسابقات بدمینتون رنکینگ کشوری موفق به کسب عنوان قهرمانی شد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: از آنجا که سه مرحله مسابقات بدمینتون رنکینگ کشوری حکم انتخابی مسابقات بین‌المللی دهه فجر را دارد، تمام بازیکنان با انگیزه حضور پیدا کردند و آمادگی خوبی داشتند. سخت‌ترین رقابت من در مرحله فینال بود که با علی شاه حسینی به رقابت پرداختم و توانستم او را با نتیجه‌ دو بر صفر شکست دهم.

وی ادامه داد: پس از پایان مسابقات رنکینگ کشوری، پنجشنبه 21 آذر ماه مسابقات لیگ برتر و رقابت تیم دو مدعی گاز تهران و دانشگاه آزاد برگزار می‌شود. روز جمعه (22 آذر ماه) نیز اردوی آماده سازی تیم ملی برای حضور در مسابقات 5000 دلاری آغاز و تا 27 ادامه دارد.

اسکندری با بیان این که کسب مدال در مسابقات ترکیه سخت است، تصریح کرد: با توجه به این که در اواخر سال میلادی به آن صورت مسابقه‌ای برگزار نمی‌شود ، بازیکنان خوب در مسابقات ترکیه حضور دارند. از طرفی چون در رنکینگ افت داشته‌ایم مسلما باید سه دور در جدول مقدماتی بازی کنیم تا بتوانیم به جدول اصلی راه یابیم که باعث می‌شود انرژی بازیکن گرفته شود. بنابراین کسب مدال در این مسابقات سخت است.

نفر اول رنکینگ ایران حضور در مسابقه ترکیه را برای شرکت در رقابت‌های دهه فجر کافی ندانست و تصریح کرد: در رشته‌های راکتی رنکینگ خیلی مهم است. مسلما در بدمینتون باید در سال 7 تا 10 مسابقه داد تا خود را در رنکینگ خوبی نگه داریم. اما با توجه به مسائل مالی شرایط این کار چندان خوب نیست.

اسکندری در پایان در پاسخ به این پرسش که چقدر توانسته‌ خود را با شیوه تمرینی سرمربی ایرانی تیم ملی هماهنگ کند، گفت: نوا آرمادا اردوها را به صورت متمرکز برگزار می‌کرد، اما در حال حاضر بازیکنان تهران (خانجانی و شاه حسینی) با زکی زاده و سالار بیات و خود من با کرباسی تمرین می‌کنیم. می‌توان گفت با توجه به اوضاع فعلی کار چندانی نمی‌شود انجام داد. اگر هم بودجه‌ای باشد بهتر است آن را صرف اعزام بازیکنان به مسابقات کنند تا آوردن مربی خارجی.

/ 0 نظر / 41 بازدید