نخستین قهرمانی ژاپن در بدمینتون مسجل شد

در 32 سال گذشته هیچ بازیکن ژاپنی نتوانسته بود مقام قهرمانی را برای کشور ژاپن در بدمینتون به دست آورد اما دو بازیکنی که از انها چنین انتظاری نمی رفت توانستند این دستاورد  تاریخی را برای ژاپن به ارمغان بیاورند. شیزوکا اوچیدا و آکانه یاماگوچی دو بازیکن انفرادی بانوان ژاپن بودند که بعد از ظهر امروز به وقت محلی با غلبه بر حریفان خود در مرحله نیمه نهایی یک فینال 100% ژاپنی را رقم زدند تا خیال میزبان از یک قهرمانی در مسابقات بدمینتون یونکس اوپن  ژاپن راحت شود.

اوچیدا توانست وانگ ییهان از چین را با نتایج 21-17 و 21-14 مغلوب سازد و یاماگوچی هم لی تزو یینگ از تایوان را با نتایج 26-24 و 21-14 مغلوب ساخت تا حریف هم وطن خود در فینال باشد.

در انفرادی مردان نیز ژاپنی ها خوش درخشیدند و کنیچی تاگو توانست گائو هوان از چین را با نتایج مشابه 21-12 در 2 گیم متوالی مغلوب سازد و به پنجمین فینال سوپر سریز خود راه یابد. اما او در فینال مقابل لی چونگ وای از مالزی بازی خواهد کرد که تمامی 13 بازی گذشته اش مقابل کنیچی تاگو را برده است.

لی چونگ وای هم در نیمه نهای انگوین تین مینح از ویتنام را برد که این روزها خوب کار می کند و خوب نتیجه می گیرد. اما امروز انگوین حریف سختی برای لی چونگ وی نبود و او توانست با نتیجه 21-10 و 21-5  حریف ویتنامی خود را مغلوب نماید.

اگر چه لی چونگ وی نسبت به تاگو نیمه نهایی راحت تری را سپری کرده است و با حداقل 3 قهرمانی در فصل جاری سوپر سریز بسیار مقتدر ظاهر شده است اما ظاهرا ژاپنی ها مقتدرانه وارد این رقابتها شده اند و شگفتی های زیادی را هم رقم زده اند تا نگذارند مدالهای طلا از خانه خارج شود.

کنیچی تاگو به عنوان اولین بازیکن بدمینتون ژاپنی در سال 2010 به فینال انفرادی مردان مسابقات بدمینتون ال- انگلند راه یافت و نشان داده است که بازیکن روزهای سخت هم می باشد. او در آن سال در یک هشتم  یواخیم پترسون را  از دانمارک برد - در یک چهارم نهایی پس از 74 دقیقه تلاش مقابل جین چن از کشور چین به موفقیت رسید و در نیمه نهایی بائو چونلای را از پیش روی برداشت و به فینال ال انگلند رسید تا خبرساز ترین بازیکن آن سال باشد.اما کنیچی تاگو در فینال آل انگلند نتوانست حریف بازیکن اعجوبه ای به نام لی چونگ وی از مالزی شود.

تاگو راست دست است و 174 سانتیمتر قد دارد و متولد سال 1989(24 ساله) است. شاید 5 سال جوانتر بودن به او کمک کند تا با دوندگی و خستگی ناپذیری بتواند مقابل بازی مکارانه لی چونگ وی با تجربه پیروز از میدان بیرون آید.

در صورتی که فردا کنیچی تاگو مقابل لی چونگ وی برنده از زمین خارج شود با کسب دو طلای با ارزش سوپر سریز، شادمانی و جشن خیابانی ژاپنی ها دور از ذهن نخواهد بود.

/ 0 نظر / 37 بازدید