آخرین رده بندی: لین دان در صدر- محرابی امید اول

در آخرین رده بندی فدراسیون بین المللی بدمینتون لین دان با ۸۲۵۹۵امتیاز همچنان در صدر است . پس از وی لی چونگ وای از مالزی با ۸۰۴۵۴در جایگاه دوم قرار دارد .بائو چون لای و چن جین دو بازیکن دیگر چینی و هم وطن لین دان به ترتیب با ۶۶۳۹۰ و ۶۴۶۸۰امتیاز رده های سوم و چهارم را در اختیار دارند.
اما خیره کننده ترین نتیجه در رده بندی جدید فدراسیون به صعود جانسون کنت دانمارکی تا رده ۵ جهانی می باشد . از بدو گزارش رده بندی توسط بدمینتون ایران تا کنون (۲ سال گذشته) این دومین بار است که یک اروپایی در بین ده نفر برتر قرار دارد ولی اولین بار است که یک اروپایی تا رده ۵ بالا می آید .این در حالی است که پیتر هیونگ گید ، دیگر هموطن وی نیز در رده هشتم جهان قرار گرفته است.
بعد از نتیجه خیره کننده انگلستان در مسابقات سودر من و کسب مقام سومی آن، ظاهرا باید منتظر مسابقات داغ و جانانه ای در پایتخت فعلی بدمینتون جهان یعنی چین در المپیک پکن باشیم.
 توفیق هدایت و کانکورو سونی بدمینتون بازان اندونزیایی نیز در رده های ششم و هفتم قرار گرفتند.
کاوه مهرابی با کسب ۱۴۸۶۰ امتیاز  و کسب رتبه ۸۶ جهان تقریبا صعود خود به المپیک را مسجل نموده است ،‌شاه حسینی دیگر بدمینتون باز ایرانی است که با کسب ۱۰۸۱۰ امتیاز و رتبه ۱۱۴ جهانی امید بسیار زیادی برای حضور در المپیک دارد، غلامرضا باقری سومین ایرانی است که در رده ۲۷۱ جهان قرار گرفته است.
در رده بندی دوبل مردان نام نمایندگان کشورهای اندونزی - چین - مالزی- کره جنوبی- دانمارک- ژاپن - هنگ کنگ- لهستان- آمریکا - آلمان - تایوان- و روسیه به چشم می خورد در این بین ترقی دوبل کاران آلمان ، روسیه و به خصوص لهستان بسیار جالب است. لهستان با ارتقا به رده بندی ۱۸ دوبل جهان و دوم اروپا خود را بعنوان یک قدرت برتر جدید در قسمت دوبل مطرح کرده است .
زوج کیدو مارکیز و سیتوان هندرا از اندونزی با ۸۰۲۶۹ امتیاز و زوج فو هایفنگ و چای یون از چین با ۷۹۹۹۲امتیاز در این رده بندی مکانهای اول و دوم را به خود اختصاص داده اند .
در رده بندی دوبل زوج ایرانی غلامرضا باقری و علی شاه حسینی در رده ۱۳۲ جهان قرار گرفتند این زوج برای افزایش شانس خود جهت حضور در المپیک باید رده بندی خود را به زیر ۸۰ برسانند.
در رده بندی انفرادی بانوان زیانگ فانگ زی با ۷۵۱۶۲ و نینگ ژانگ با ۷۳۱۵۹ لان لو با ۷۱۳۵۰امتیاز هرسه از چین رده های اول تا سوم جهانی را به خود اختصاص داده اند .
نکته جالب رده بندی بانوان رتبه ششم بدمینتون باز  فرانسه یعنی هونگ یانگ پی و و رتبه هفتم بازیکن دانمارک راسموسن تین و رتبه هشتم بازیکن آلمان هوایفن زو می باشد.
از ایران نیز صابره کبیری با ۳۲۱۰امتیاز سحر زمانیان با ۲۰۲۰ امتیاز و نگین امیری پور با ۱۵۴۰امتیاز رده های ۲۲۰- ۲۹۶و۳۲۰جهانی را به خود اختصاص داده اند.
در دوبل بانوان زوج دو جینگ و یویانگ با ۷۴۰۳۰ امتیاز و وای ایلی و ژانگ یوان با ۷۲۳۵۴ امتیاز هر دو از چین رتبه های اول و دوم را دارا هستند  .
از ایران نیز زوج صابره کبیری و سحر زمانیان با ۴۲۶۰امتیاز رتبه ۱۴۷ جهان را دارا می باشند.

/ 0 نظر / 7 بازدید