قطع نوار پیروزیهای 2.5 ساله دوبلیستهای چینی و خداحافظی قهرمانان از اوپن فرانسه

بازیکنان دوبل بانوان چین متشکل از یو یانگ و وانگ زیائولی که 3 بار قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارند و طی 2.5 سال گذشته و پس از المپیک 2012 لندن تا کنون مقابل هیچ زوج غیر چینی بازنده نبوده اند اما این زوج افسانه ای چینی ها وداع درد ناکی در مرحله یک چهارم نهایی با مسابقات اوپن فرانسه داشتند. این بازیکنان در این مرحله به قرعه دشواری خوردند و مقابل یک زوج کارکشته اندونزیایی به دشواری برخورد کردند.

اندونزیایی ها که همیشه در دوبل حرفهایی برای گفتن داشته اند گیم اول را 21-17 برنده شدند اما در گیم دوم چینی ها بودند که بازی را در دست گرفتند و 14-21 توانستند غلبه نمایند اما در گیم سوم رقابت دشواری صورت گرفت و در حالی که بازیکنان اندونزی متشکل از گری سیا پولی و نیتیا کریشیندا ماهسواری تا امتیاز 19-15 عقب بودند از این امتیاز به بعد بازی را در دست گرفتند و نهایت 23-21 بر حریف غلبه کردند تا نوار پیروزی های یانگ و زیائولی قطع شود.

اما حذف قهرمانان از اوپن فرانسه به اینجا ختم نشد، در انفرادی بانوان وانگ شیزیان بانوی شاتلر چینی  عملکرد خوبی داشت و توانست راتچانوک اینتانون قهرمان بدمینتون انفرادی بانوان جهان را شکست دهد. اینتانون که به گفته گزارشگر بازی بی دبلیو اف تنها سایه ای از وی در بازی حضور داشت اصلا عملکرد مناسبی نداشت بازی را با نتایج 21-10 و 22-20 واگذار کرد

در دوبل مختلط نیز یک قهرمان جهان دیگر حذف شد تونتوی احمد و لیلیانا ناتسیر از اندونزی که هم اکنون در رده 3 رنکینگ دوبل مختلط قرار دارند و قهرمانی جهان این رشته را نیز درکارنامه دارند مقابل دوبلیست های انگلیس متشکل از کریس ادکاک و گابریله وایت شکست خوردند آنها در این مسابقات اشتباهات فاحش و مکرری را مرتکب شدند تا دوبلیستهای انگلیسی 21-19 و 25-23 مسابقه را برنده شوند.

اما کار به اینجا ختم نشد و کریستینا پدرسن و کامیلا ریتر ژول از دانمارک هم به صف قهرمانان محذوف از اوپن فرانسه پیوستند آنها فقط 5 امتیاز رالی نیاز داشتند تا مقابل شاتلر های دوبل کره ای متشکل از جانگ یه نا و کیم سو یونگ برنده شوند اما نتوانستند این 5 امتیاز را بدست آورند و شاتلرهای کره ای 21-19 و 25-23 مسابقه را بنده شدند.

در دوبل مردان هم شگفتی دیگری رقم خورد و قهرمان دوبل مردان اوپن دانمارک 2013 یعنی لی یونگ دائه و یو یئون سونگ مقابل یک زوج شاتلر مالزیایی که پروفایل و رده بندی چندان مناسبی هم ندارند بازنده شدند. هون تین هون و تان وی کیونگ در حالی این مسابقه را 21-13 و 21-10 مقابل زوج کره ای برنده شدند که کره ای ها پس از موفقیت های اخیر این زوج در دوبل مردان به آنها لقب دوبلیستهای افسانه ای داده بودند.

/ 2 نظر / 41 بازدید
محبت اهل بیت

سلام دوست گرامی ، تلاش و همت شما بابت وبلاگتان ستودنی ست با مطلب " ادب محبّ در محرم " منتظر شما

دکتر باقرزاده

با سلام خدمت آقای بهشتی امیدوارم خوب باشید در رابطه با سی دی های آموزش بدمینتون سوال داشتم . این سی دی ها پیدا می شن ممنون