احتمال حضور یکی بدمینتونی در کابینه

هر چند گرایش کلی این وبلاگ عدم مداخله در مسائل سیاسی و توجه عمده بر ورزش بدمینتون است اما گاهی برخی اخبار سیاسی برای ورزش بدمینتون این قدر مهم می شوند که ناگزیر از درج آن می شویم.

دکتر مهدی کرباسیان را همه می شناسیم کسی که ظرف 10 سال ورزش بنگمینتون و توپ تمرینی تنیس را به ورزش بدمینتون برای ایرانیان تبدیل کرد و الان تقریبا جزو فراگیر ترین ورزشهای ایرانیان است و در بین غولهای قاره اسیا ابرویی برای ایران در این رشته کسب کرد کسی که توانست خود را وارد هیئت رئیسه فدراسیون جهانی بدمینتون نماید.کسی که بازیکنان بسیار توانمندی مثل بهادر زلی زاده مرتضی ولی دروی - علی شاه حسینی - کاوه مهرابی و محمد رضا خردمندی در دوران وی به اوج رسیدند .

اما توانایی و قابلیت دکتر به این عرصه محدود نمی باشد ایشان در گمرک ایران - تامین اجتماعی و وزارت بازرگانی هم مناسب مهمی داشته اند و از قضا برخی کارشناسان و مدیرانی که دوره مدیریت ایشان را تجربه کرده اند ضمن خلق گرم و صمیمی وی از قابلیت های خوب مدیریتی وی نیز یاد می نمایند از طرفی مقالات مهمی از ایشان در پورتال پژوهشگاه علوم انسانی درج شده است که البته در حوزه اقتصاد است.

هر چند طبق اطلاعات در دسترس ایشان از نظر اداری بازنشسته می باشند  ولی محدودیتی برای تصدی پستهای سیاسی ،نظیر وزارت، برایشان متصور نیست و در صورت تمایل رئیس جمهور امکان حضور وی در کابینه وجود خواهد داشت. در کنار پستهای اقتصادی احتمالی که ممکن است که به ایشان پیشنهاد شود احتمال پیشنهاد وزارت ورزش هم وجود دارد چرا که تاکنون تقریبا کلیه چهره های معرفی شده برای این وزارت 0 از جمله دکتر ذوالفقار نسب و دکتر دادکان) مخالفان زیاد و سرسختی داشته اند.

در کنار گزینه هایی نظیر دکتر ذوالفقار نسب - دکتر دادکان و دکتر مهرعلیزاده و سایر چهره های عمدتا فوتبالی که برای تصدی وزارت ورزش و جوانان در دولت یازدهم معرفی شده اند و مخالفان زیادی هم دارند گمانه زنی هایی برای برخی چهره ها از سایر ورزشها و گاها از حوزه های غیر ورزشی هم شده است. معلوم نیست رئیس جمهور منتخب جناب اقای دکتر روحانی واقعا با کدام یک از این گزینه ها مذاکره داشته اند و کدام واقعا مد نظر است ولی یقینا گمانه زنی ها در این انتخابها تاثیر خواهند داشت. 

ایشان با قابلیتهایی که دارند، باعث خواهند شد که فوتبالگرایی و سلطه فوتبال در ورزش کشور کمرنگ شود و در ضمن امکان انتقال ورزش ایران از یک ورزش عمدتا متکی به دولت در عرصه ورزش حرفه ای و متکی به ملت در عرصه همگانی به ورزش متکی به مردم و طرفداران در عرصه حرفه ای و متکی به مردم و دولت در عرصه همگانی فراهم شود و بخش جوانان این ورزش نیز مورد توجه قرار گیرد. مسائلی مانند خصوصی سازی باشگاههای ورزشی تنها از دست کسانی مثل دکتر کرباسیان بر می آید و سایر گزینه ها پیشرفتی بهتر از حرف زدن نخواهند داشت.

/ 1 نظر / 44 بازدید
عبور راحت از فیلترینگ

قیمت ها شکسته شد فقط در ماه رمضان با قیمت استثنایی خرید کنید عبور راحت از فیلترینگ بدون قعطی سرعت بالا با قابلیت باز کردن تمام سایت ها از جمله یوتیوب و فیسبوک کیفیت و پایبندی شعار ماست http://redvpn12.tk