گزارش مسابقات بدمینتون المپیک لندن-12

امروز مسابقه نهایی برای مدالهای رشته دوبل مختلط در حالی برگزار خواهد شد که هر دو شرکت کننده فینال چینی هستند . در این مسابقه نان ژانگ و یونلی ژائو در مقابل چن زو و جین ما بازی خواهند کرد . این مدالها علاوه بر اثبات اقتدار چین در بدمینتون به تحکیم جایگاه این کشور در جدول کلی المپیک نیز کمک شایانی خواهد نمود . در رده بندی نیز یواخیم فیشر و کریستینا پدرسن از دانمارک مقابل لیلیلنا ناتسیر و تونتوی احمد از اندونزی بازی خواهند کرد .این دوبلیستها تنها امیدهای کشورشان برای کسب مدال بدمینتون المپیک هستند و نمایندگان اندونزی و دانمارک در کلیه رشته های دیگر حذف شده اند.

علاوه بر این نیمه نهایی انفرادی بانوان و انفرادی آقایان نیز برگزار خواهد شد در انفرادی بانوان ساینا نهوال از هند تنها غیر چینی است که حضور دارد و هر 3 بازیکن  زین وانگ ، ییهان وانگ و زروئی لی از کشور چین هستند در اینجا نیز 2 مدال برای چین مسجل است . و باید ببینیم آیا نهوال این قدرت را دارد که یکی از مدالها را از چنگ چینی ها خارج کند و کشورش را به عنوان 8 امین کشور مدال گیر در بدمینتون مطرح کند یا نه ؟

 البته دو کشور کانادا و روسیه نیز که سابقه مدال گیری در بدمینتون ندارند در مقابل هم رده بندی را بازی خواهند کرد تا از حیثیت بدمینتون قاره های خود دفاع کنند روسیه در صورت کسب مدال 4 امین اروپایی خواهد بود که در بدمینتون مدال المپیک می گیرد اما کانادا در صورت کسب مدال به افتخار بزرگتری دست خواهد یافت چون تا کنون هیچ کشوری از قاره آمریکا به مدال المپیک بدمینتون نرسیده است .

مسیر دوبلیستهای چینی تا فینال

نان ژانگ و یونلی ژائو برای رسیدن به این مرحله در اولین مسابقه خود دوبلیستهای آلمان شامل میشاییل فوخس و بریگیت میشلز را که در رده 22 جهان هستند با قدرت از پیش روی برداشتند و آنها را 2 بر صفر و با نتایج 21/6 و 21/7 مغلوب ساختند در آن مسابقه که 28 دقیقه به طول انجامید طولانی ترین رالی 19 ثانیه و 20 ضربه طول کشید و میانگین رالی 7 ثانیه و 6 ضربه بود.

مسابقه دوم را آنها مقابل زوج روسی الکساندر نیکولائنکو و والریا سوروکینا که در رده 15 جهان هستند 2 بر صفر و با نتایج 21/9 و 21/18 برنده شدند .این بازی نیز 36 دقیقه طول کشید و طولانی ترین رالی آن 32 ثانیه و 35 ضربه به طول انجامید و میانگین رالی های آن 7 ثانیه و 7 ضربه بود .

 سپس آنها بازی خود را در مقابل کریس ادکاک و ایموگن بانکیر از انگلستان که در رده 10 رنکینگ جهانی قرار دارند، 2 بر 0 برنده شدند آنها در  دو گیم متوالی امتیاز تقریبا مشابه 21/13 و 21/14 بدست آوردند این مسابقه نیز 35 دقیقه طول کشید و طلانی ترین رالی آن 28 ثانیه و 28 ضربه و میانگین رالی آن 7 ثانیه و 6 ضربه بود.

مسابقه 4 ام آنها در مرحله یک چهارم نهایی مقابل کامیلا ریتر ژول و توماس لیبورن از دانمارک که در رده 8 جهان قرار دارند ، برگزار شد . سابقه و قدرت دانمارکی ها باعث نشد تا آنها بازی بهتری نسبت به دو حریف قبلی مقابل چینی ها داشته باشند و این بازی نیز 2 بر صفر به نفع نان ژانگ و یونلی ژائو و با نتایج 21/13 و 21/17 به پایان رسید  این مسابقه 47 دقیقه به طول انجامید و طولانی ترین رالی 38 ثانیه و 49 ضربه به طول انجامید و میانگین رالی ها 9 ثانیه و 8 ضربه بود.

و بالاخره اینکه دیروز این ژانگ و ژائو دومین دوبل مختلط دانمارک را که با سرسختی کامل بازی می کردند در مرحله نیمه نهایی  حذف کردند این تیم که متشکل از یواخیم فیشر و کریستینا پدرسن بود و هم اکنون در رده 3 رنکینگ جهانی قرار دارد توانست گیم اول را مقابل چینی ها 21/17 برنده از میدان خارج شود اما در گیمهای دوم و سوم 18/21 و 14/21 بازنده شد تا نان ژانگ و یونلی ژآئو از چین به مرحله فینال راه یابند و برای مدال طلا و نقره مبارزه کنند این مسابقه یکی از طولانی ترین بازیهای المپیک 2012 لندن بود و 82 دقیقه به طول انجامید و طولانی ترین رالی آن 27 ثانیه و 32 ضربه طول کشید و میانگین رالی های آن 7 ثانیه و 7 ضربه بود .

این زوج هم اکنون از 13 تورنمنت اخیری که در آن شرکت داشته اند85990 امتیاز اندوخته اند و در جایگاه نخست رنکینگ جهانی قرار دارند آنها این جایگاه را در ژانویه 2011 بدست آوردند و از آن موقع توانسته اند حفظ کنند.

زوج بعدی چن زو و جین ما هستند این دو بازی خود را با شکست دادن دوبلیستهای مالزی مرکب از پنگ سون چان و لیو یینگ گوه از مالزی 21 بر 14 و 21 بر 8 آغاز کردند این زوج مالزیایی هم اکنون در رده 7 جهان قرار دارند. این بازی 31 دقیقه به طول انجامید و طولانی ترین رالی آن 24 ثانیه و 23 ضربه و میانگین رالی آن 8 ثانیه و 6 ضربه بود.

آنها مسابقه دوم خود را مقابل سارالی تونگ تونگ کام و سودکت پراپاکومال از تایلندکه در رده 6جهان قرار دارند 2 بر 0 و با نتایج 21/19 و 21/12 برنده شدند. این بازی 41 دقیقه طول کشید و طولانی ترین رالی آن 36 ثانیه و 36 ضربه به طول انجامید و یمانگین رالی های آن 8 ثانیه و 7 ضربه بود.

مسابقه سوم آنها برابر ونگ هسینگ چن و هونگ لین چن از چین تایپه برگزار شد که هم اکنون در رده 5 ام جهان قرار دارند آنها در این مسابقه کمی به زحمت افتادند ولی هرچند با نتیجه خیلی نزدیک هر دو گیم را با نتایج 21/16 و 22/20 برنده شدند . این مسابقه نیز 36 دقیقه به طول انجامید و طولانی ترین رالی آن 54 ثانیه و 59 ضربه طول کشید و میانگین رالی های آن  8ثانیه و 8 ضربه بود.

مسابقه چهارم و در مرحله یک چهارم نهایی بین چین زو و جین ما دومین تیم فینالیست چین و دوبلیستهای لهستان نادیزدا زیئبا و روبرت ماتئوسیاک برگزار شد لهستانی ها که هم اکنون در رده 20 رنکینگ جهانی قرار دارند ، در این مسابقه بسیار خوب ظاهر شدند و رقابت تقریبا پایاپایی را ارائه دادند اما نهایت 2 بر1 بازنده شدند. نتایج این مسابقه 21/19 - 16/21 و 23/21 بود. این مسابقه 65 دقیقه طول کشید و طولانی ترین رالی آن 50 ثانیه و 30 ضربه و میانگین رالی آن 4 ثانیه و 6 ضربه بود .

آنها در نیمه نهایی مقابل دوبلیستهای مختلط اندونزی مرکب از تونتووی احمدو لیلیانا ناتسیر قرار گرفتند که هم اکنون در رده 4 جهان قرار دارند  و بعد از یک بازی سخت مقابل لهستانی ها یک بازی سخت دیگر را نیز مقابل آنها با نتیجه 2 بر یک برنده شدند در گیم اول دوبلیستهای اندونزی 23/21 برنده شدند اما در گیمهای دوم و سوم 21/18 و 21/13 برنده شدند تا نشان دهند بدنسازی اصولی و اساسی دارند این مسابقه نیز 75 دقیقه طول کشید و طولانی ترین رالی آن 38 ثانیه و 43 ضربه طول کشید و میانگین رالی های آن 7 ثانیه و 7 ضربه بود

این زوج نیز از 14 تورنمنت اخیری که شرکت داشته اند84720امتیاز اندوخته اند و در رده 2 جهان قرار دارند آنها در نوامبر 2011 به این رتبه رسیده اندو از آن موقع این رتبه را حفظ کرده اند .

از نظر جایگاه رنکینگ و قدرت نتایج قبلی زوج نانگ ژآن و یونلی ژآئو موقعیت بهتری دارند ژائو و ژانگ تا مرحله فینال 193 دقیقه بازی کرده اند در حالی که ما و زو 176 دقیقه بازی کرده اند.اگر رتبه حریفان ژانگ و ژائو را با هم جمع بزنیم به عدد 58 می رسیم و اگر همین کار را برای جین و ما انجام بدهیم به عدد 42 می رسیم و این نشان می دهد جین و ما جلوی حریفان قدرتری بازی کرده اند

یونلی ژائو در دوبل بانوان نیز به فینال راه یافته است ژائو در صورت کسب مدال طلا در هر دو قسمت خود را به عنوان یکی از اسطوره های بدمینتون جاودانه خواهد کرد .

ساینا نهوال از حیثیت بدمینتون هند دفاع می کند

همانطور که پیشبینی کرده بودیم ساینا نهوال از هند توانست خود را به نیمه نهایی برساند اما در این مرحله او در محاصره 3چینی قلدر است و چه در صورت باخت و چه در صورت برد برای کسب مدال باید مجددا مقابل یک چینی دیگر مسابقه بدهد . بازی وی مقابل ییهان وانگ از چین ساعت 12:33 به وقت تهران آغاز شده است

ییهان وانگ 24 ساله و اهل شانگهای است . 66 کیلوگرم وزن و 178 سانتیمتر قد دارد. او در دانشگاه ورزشی شانگهای تحصیل می کند . و به زبان چینی صحبت می کند . او راست دست است و  در تیم بدمینتون شانگهای بازی می کند . چنگ یان مربی باشگاهی و لی یانگبو مربی تیم ملی اوست . همچنین وانگ نینگ برنده 2 مدال طلای المپیک نیز مربی وی بوده است  او بدمینتون را در 9 سالگی با مربی گری وانگ پنگرن در شانگهای شروع کرده است. او در سال 2011 قهرمان جهان و قهرمان اسیا شده است . او نخستین بار در سال 2009 به رده اول رنکینگ جهانی در انفرادی بانوان دست یافت و تا کنون تقریبا این مقام را برای تمامی هفته ها حفظ کرده است . او از 15 تورنمنت اخیری که در آن شرکت داشته است 96682 امتیاز بدست آورده است و در رده یک رده بندی بی دبلیو اف قرار دارد.

ساینا نهوال 22 ساله و اهل حیدرآباد هند است که تقریبا قطب بدمینتون این کشور محسوب می شود او راست دست است و در تیم حیدر آباد بازی می کند و مربی وی پوللا گوبیچاند همان مربی کاشیاب پاروپاللی است او از 8 سالگی بازی بدمینتون را شروع کرده است و در سال 2003 وارد مسابقات بین المللی شده است او در المپیک 2008 پک نیز حضور داشت و تا مرحله یک چهارم نهایی بالا آمد او 3 حضور در مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی جهان در کارنامه دارد و یک بار قهرمان جوانان جهان شده است و در این موضوع بین زنان هندی اولین بوده است او در سال 2010 جایزه راجیو گاندی که برای بهترین ورزشکار هند اهدا می شود برده است .مقام 5 ام بازیهای آسیایی گوانگجو و مقام سوم قهرمانی اسیا 2010 دهلی از دیگر افتخارات این بازیکن است .بهترین رنکینگ این بازیکن 2 بوده است و هم اکنون در رده 5 رنکینگ بی دبلیو اف قرار دارد .÷در و مادر این بازیکن نیز سابقا قهرمان بدمینتون هند بوده اند.

/ 3 نظر / 17 بازدید
Mohammad

سلام دوست عزيز وبلاگتون خوبه به منم سر بزنيد

پرتال جامع تبلت ایرانیان

سلام خدمت شما دوست عزیز وبلاگ زیبایی دارید. شما هم از وب سایت ما دیدن کنید پرتال جامع تبلت ایرانیان ( 1st. Iranian Tablet Portal ) www.Tabletir.com Admin@tabletir.com *********************************** اخبار، دانلود، بررسی های تخصصی... www.TabletIR.com صحفه اصلی پرتال www.Forum.TabletIR.com تالارگفتگو پرتال برای تبلیغات با ما تماس بگیرید : Ads@TabletIR.com

گروه طراحی بهترین سازنده

با سلام برای طراحی بنر و لوگو و هدر و ... به سایت زیر مراجعه کنید . bestmaker.ir با تشکر گروه طراحی بهترین سازنده