فینال سوپر سریز فصل 2014 استارت خورد

امروز چهارشنبه  بعد از ظهر به وقت کولالامپور  مسابقات فینال سوپر سریز فصل 2014 استارت خورد تا حدود 56 ورزشکار برتر  رشته های 5 گانه ورزش  بدمینتون برای کسب 15 عنوان برتر  سال 2014 ورزش بدمینتون با هم به رقابت بپردازند.

این مسابقات از 11 تا 15 دسامبر سال 2013 میلادی در استادیوم مرکزی بدمینتون شهر کولالامپور مالزی برگزار می شود. در این مسابقات هیچ نماینده ای از 3 قاره آفریقا- اقیانوسیه و آمریکا وجود ندارد و نمایندگان اندکی از قاره اروپا حاضر هستند . علت این امر هم این است که در این مسابقات صرفا امتیازات کسب شده در 12 مرحله قبلی لحاظ شده است و بازیکنان بدون در نظر گرفتن سهمیه قاره ای و فقط بر اساس امتیازات مکتسبه طی سال به این مسابقات راه می یابند.

در بازیهای روز اول سونی دوی کونکورو بازیکن با سابقه بدمینتون تک نفره اندونزی هم وطن جوان تر خود تومی سوجیارتو را از پیش روی برداشت سوجیارتو که ابتدا 18-14 عقب بود توانست جبران ما فات کند و در امتیاز 19 با کونکورو برابر شود اما این کونکورو بود که با تکیه بر تجربه خود توانست 2 امتیاز سرنوشت ساز پایانی گیم اول را از آن خود سازد اما در گیم دوم سوجیارتو حرف زیادی برای گفتن نداشت و 21-10 بازنده شد.

ساینا نهوال شاتلر انفرادی بانوان هند که نه ماه اول سال میلادی جاری روند پر فروغی داشت و حتی به جایگاه دوم رنکینگ بانوان رسیده بود، در ادامه افت چند ماه اخیر بازی نخست خود را در فینال سوپر سریز 2013 مقابل میناتسو میتانی پدیده سال جاری بدمینتون ژاپن مغلوب از میدان بیرون آمد. او هم اکنون در جایگاه ششم رنکینک یک نفره بانوان قرار دارد.

میناتسو میتانی هم  در 2 ماه اخیر با افت رتبه مواجه بوده است و از جایگاه نهم به 13 سقوط کرده است سعی کرد در این بازی داشته های خود را رو کند. 

این بازی از دشوارترین مسابقات برگزار شده بود و به گیم سوم انجامید. در گیم اول ساینا نهوال ابتدا 6-7 عقب بود اما بعد از آن 6 امتیاز پشت سر هم گرفت تا به امتیاز 12-7 برسد اا بازیکن ژاپنی بازی را طوری پیش برد که تیجه به 19-20 رسید اما ساینا اجازه نداد امتیاز آخر گیم اول زیاد به اگر و اما بکشد و 21-19 برنده شد.

اما در گیم دوم 2 بازیکن سرسختانه بازی کردند ابتدا نهوال 7 امتیاز گرفت و پیش افتاد اما میتانی با 11 امتیاز گرفت و اوضاع بر عکس شد بعد دو بازیکن باز هم به جدال سرسختانه خود ادامه دادند تا این که 20-20 مساوی کردند و کار به رالی های اضافی کشید تا اینکه میتانی 24-22 گیم دوم را برنده شد.

علیرغم فشار زیادی که بر دو بازیکن در 2 گیم اول وارد آمده بود در گیم سوم هم کوتاه نیامدند و تا انتها به مبارزه برابر خود ادامه دادند نهوال باز هم در ابتدا 12-7 جلو افتاد اما نهایت دو بازیکن در امتیاز 17 برابر شدند و از امتیاز 17 دو بازیکن یک امتیاز -یک امتیاز  برابر پیش رفتند اما این بار میتانی بود که 21-19 نهوال را مغلوب کرد.

ساینا نهوال که سال 2011 به بازی نهایی مسابقات فینال سوپر سریز راه یافته بود برای صعود از مرحله گروهی نیاز به برد هر دو مسابقه بعدی خود دارد.

در دوبل مردان هم 2 زوج شاتلر ژاپنی مقابل هم بازی کردند . کنیچی هایاکاوا و هیرویوکی اندو دو شاتلر ژاپنی بودند که مقابل دو هم وطن خود هیروکاتسو هاشیموتو و نوریاسو هیراتا بازی کردند. این بازی نیز از بازی های دشوار و در عین حال دیدنی روز اول بود و کار به گیم سوم کشید و مسابقه 19-21 و 21-19 و 21-12 به پایان رسید

 

/ 0 نظر / 31 بازدید