طرح نظام جامع ورزش و تربیت بدنی در دستور کار مجلس

سخنگوی فراکسیون مجلس شورای اسلامی، از تدارک طرح نظام جامع و تربیت بدنی داد وگفت: فراکسیون مجلس با همکاری کمیته کمیسیون فرهنگی در حال تدارک طرح نظام جامع و تربیت بدنی است تا از طریق آن بتوان توزیع اماکن ورزشی، طبقه بندی به همگانی، تخصصی و پرورشی و تعیین متولی برای امور ورزشی را ساماندهی کرد.

سید‌هادی حسینی در گفت ‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بانوان بیش از آقایان نیازمند تحرک و هستند، توضیح داد: نمی‌توان از بحث کرد و بین فضاهای ورزشی آقایان و بانوان تفکیک قایل شد چراکه امکانات ورزشی موجود در کشور به همه افراد جامعه تعلق دارد و مسئولان باید بدون تبعیض امکان استفاده از آنها را برای بانوان نیز فراهم کنند.

نماینده مردم قائم شهر، جویبار، سوادکوه و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نباید در موضوع بانوان تبعیض جنسیتی قایل شد، تصریح کرد: باید تاکید کنم که این نوع نگاه به بانوان با بحث در مورد رعایت حدود شرعی متفاوت است.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن در مجلس نهم، ادامه داد: مهم‌ترین مسئله در بانوان در نحوه استفاده از فضاهای ورزشی است زیرا متاسفانه سوء مدیریت باعث شده تا زمان و مکان مناسبی برای تاسیس فضاهای ورزشی بانوان اختصاص نیابد و در عمل بخشی از فضاهای مورد نظر برای بانوان بدون استفاده بماند.

حسینی با یادآوری فقدان فضاهای ورزشی کافی و وافی برای شهروندان، افزود: سرانه فضاهای ورزشی در کشور کمتر از یک متر بوده این در حالی است که در کشورهای دیگر جهان سرانه این فضاها حدود دو و نیم متر در نظر گرفته شده، مساله مهم‌تر آن است که موضوع کمبود سرانه فضای ورزشی بیشتر بانوان را تهدید می‌کند زیرا امکان تحرک ورزشی آنها را کمتر می‌کند.

نماینده مردم قائم شهر، جویبار، سوادکوه و سیمرغ در مجلس نهم، با انتقاد از ضعف اطلاع رسانی در حوزه بانوان، ادامه داد:‌ یکی دیگر از معضلات بانوان فقدان اطلاع رسانی و پوشش خبری است که باعث شده بانوان حتی اطلاع درستی از رشته‌های ورزشی مخصوص خود نیز نداشته باشند.

وی افزود: در بودجه سال ۱۳۹۲ مبلغ کافی برای حوزه اختصاص یافته که امیدواریم با این بودجه مناسب بسیاری مشکلات کشور رفع شوند.

سخنگوی فراکسیون مجلس شورای اسلامی، از تدارک طرح نظام جامع و تربیت بدنی داد و تصریح کرد: فراکسیون مجلس با همکاری کمیته کمیسیون فرهنگی در حال تدارک طرح نظام جامع و تربیت بدنی است تا به واسطه مطرح شدن آن در صحن علنی مجلس بتوان مسائلی از قبیل توزیع مناسب اماکن ورزشی، طبقه بندی به همگانی، تخصصی و پرورشی و همچنی تعیین متولی برای امور ورزشی را حل کرد.

سید هادی حسینی در دیگری که در وبسایت شخصی وی درج شده است،در خصوص سقف رقم قرارداد ورزشکاران اظهار داشت: تاکنون و در طی سنوات گذشته هر چه ما راجع به این موضوع حرف زدیم ، نتوانستیم به یک نتیجه و شاخص برسیم و فکر می کنیم راه چاره آن است که پول باید متعلق افراد باشد یعنی باشگاه ها خصوصی باشند و  وقتی باشگاه ها خصوصی شوند مدیر و صاحب امتیاز باشگاه دلش برای پول خودش می سوزد و سعی نمی کند بی محابا هر قراردادی را ببندد و یا اگر پول داشته باشد قرارداد می بندد. 

حسینی تصریح کرد: در حال حاضر قصه این قراردادها نمونه این ضرب المثل است که "خرج که از کیسه میهمان بود، حاتم تایی شدن آسان بود". وقتی خرج از کیسه دولت است و دو نفر نیز عنوان مدیر را یدک می کشند اینها بیشتر مدیر خرج هستند لذا مدیر بنگاه اقتصادی نیستند که بخواهند مدیریت اقتصادی داشته باشند.

وی ادامه داد: چند سالی هست که در فوتبال یا وزارت سقف مبلغ قرارداد می گذارند ولی خارج از سقف عمل می کنند و میلگرد یا ورق و تیرآهن، ماشین و یا خانه می دهند و در واقع بگونه ای عمل می کنند که مابه التفاوت مبلغ درخواستی بازیکن با بودجه باشگاه ها جبران شود و این روش به نظر ما غلط است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مجلس تاکید کرد: اگر باشگاه ها خصوصی شوند قطعا هر مقدار که می خواهند و در هر سقفی که می توانند قرارداد می بندند. بعد از خصوصی شدن باشگاه هاست که معلوم می شود این آقایانی که این روزها قراردادهای میلیاردی می بندند آیا برای پول خودشان نیز اینگونه عمل می کنند.

وی گفت: دولت و وزارت نیز از این تخلفات دارند اما نمی توانند جلویش را بگیرند زیرا فشارهایی در این زمینه وجود دارد. 

حسینی با اشاره به تحقیق و تفحص مجلس از وزارت و سوال از وزیر در این زمینه گفت: اخیرا در بحث عزل و نصب باشگاه ها دیدیدم که چه بحث هایی پیش آمد و در این قضیه نیز همین گونه است یعنی ممکن است انواع و اقسام افراد بیایند ورود پیدا کنند و مانع شوند که سقف قراردادها مطابق قانون لحاظ شود.

وی خاطرنشان کرد: وزیر قطعا دارای یکسری اختیارات است، وقتی این اختیارات با فشار مجموعه عوامل بیرونی مواجه می شود سبب ایجاد مسئله برای خودش در حوزه های دیگر می شود.

 منبع : http://www.seyyedhadi.com

 

/ 0 نظر / 56 بازدید