دبیر فدراسیون برنز المپیک نوجوانان را ممکن می داند

دبیر فدراسیون بدمینتون گفت: در المپیک آسیایی بدمینتون رسیدن به مدال برنز دور از دسترس نبود.
ابوالفضل مهاجر بختیاری در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: جدول مسابقات المپیک آسیایی به صورت حذفی است و اگر نوجوانان ایران با قرعه مناسب روبرو شوند کسب مدال برنز دور از دسترس نیست.

دبیر فدراسیون بدمینتون اضافه کرد: پس از اعلام کمیته ملی المپیک مبنی بر عدم حضور بدمینتون بازان در این رقابت ها با ارسال نامه ای به مسئولان مربوطه تقاضای تجدید نظر در این تصمیم را کردیم.

مهاجر خاطرنشان کرد: ثریا آقایی، یسری بیگی، مهران شهبازی و عرفان جوینده با حضور در رقابت های آسیایی و اردوهای آماده سازی تیم ملی از شرایط مطلوبی برخوردار هستند و می توانیم در این رقابت ها انتظار عملکرد مطلوب را از آنها داشته باشیم.

دبیر فدراسیون بدمینتون در خصوص حضور ملی پوشان بزرگسال در رقابت های بین المللی گفت: دومین مرحله رنکینگ کشوری مردان هفته نخست شهریورماه به میزبانی پایتخت برگزار می شود، نفرات برتر این رقابت ها به اردوی آماده سازی تیم ملی دعوت می شوند و برترین ها پس از تأیید کمیته فنی به مسابقات بین المللی بلغارستان که مهرماه برگزار می شود، اعزام می شوند.
-------------------------------------------------------------------------------------------

گفتنی است، رقابت های المپیک آسیایی نوجوانان از 25 مرداد تا 2 شهریورماه جاری در  15 رشته ورزشی شامل : ورزش‌های آبی (شنا، شیرجه)، دوومیدانی ، بدمینتون ، بسکتبال ، شمشیربازی ، فوتبال (مردان)، گلف ، جودو ، هندبال ، راگبی ، تیراندازی ، اسکواش ، تنیس روی میز ، تنیس و وزنه‌برداری در شهر نانجینگ کشور چین برگزار می شود.
بر اساس تصمیم هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، کاروان نوجوانان ایران در دومین دوره از بازی‌های آسیایی در 7 رشته بسکتبال، هندبال، جودو، پینگ‌پنگ، وزنه‌برداری، تیراندازی و دوومیدانی به بازی‌ها اعزام خواهد شد.
در این میان عدم حضور مجدد ورزشکاران رشته بدمینتون در این رویداد مهم ورزشی باعث نارضایتی فراوان ورزشکاران و علاقه مندان رشته ورزشی بدمینتون شده است .
لازم به ذکر ا بدمینتون در ایران دارای ضریب محبوبیت ورزش بدمینتون در ایران 337 است و تعداد ورزشکاران بدمینتون کشورمان نیز 100 هزار نفر برآورد شده است ( که بر اساس شاخصی مرکب از تعداد ورزشکار بدمینتون کشور ×تعداد باشگاه × تعداد شاتلکوک مصرفی سالانه تقسیم بر جمعیت آن کشور بدست می آید) که از این لحاظ بسیار بالاتر از کشورهایی مثل روسیه - ایتالیا و ترکیه قرار دارد اما جایگاه بدمینتون کشور مان در جهان قابل مقایسه با کشورهای فوق نیست که یکی از علل مهم آن عدم تخصیص مناسب منابع و فرصتها همچون فرصت حضور ورزشکاران ایرانی این رشته در میادین بین المللی  این ورزش است.
لازم به ذکر است بالاترین شاخص محبوبیت ورزش بدمینتون متعلق به کشور دانمارک و برابر 9014 است.
/ 0 نظر / 35 بازدید