بدمینتون ایران از ترکیه دست خالی برگشت

بکار بردن این جمله شاید صحیح نباشد چون شاتلر های ملی پوش کشورمان کاملا هم از ترکیه دست خالی برنگشتند چون امتیازهایی که در این تورنمنت بین المللی کسب شد در رده بندی تیم ملی کشورمان در پایان 3 ماهه چهارم 2013 و رده بندی های هفتگی بازیکنان تیم ملی بسیار تاثیر گذار خواهد بود و شرایط را برای حضور آسان تر در جدول اصلی مسابقات دیگر فراهم می کند.

اما علت این که این جمله را به کار گرفتیم، این است که حداقل یک مدال را از این مسابقات انتظار داشتیم و در دو نفره بانوان تقریبا تا 2 قدمی مدال نیز جلو رفتیم و تیم دو نفره بانوان کشورمان متشکل از ثریا آقایی و سارا دلاوری توانست تا مرحله یک چهارم نهایی بالا بیاید اما در این مرحله نتوانست از عهده تیم بلغارستان بر بیاید و 2 بر صفر بازی را واگذار کرد. تیمی که  هم اکنون در امتیاز تیمی در رده 28 جهان قرار دارد و چندی پیش نیز در مسابقات کشورهای حوزه دریای سیاه حضور داشته است.

تیم بلغارستان جایگاهش را بیشتر به امتیازاتش از دو تورنمنت اصلی فدراسیون جهانی یعنی توماس کاپ و اوبر کاپ مدیون است. اما در دوبل بانوان نیز این کشور جایگاه خوبی دارد. پتیا ندلچوا به همراه ایموگن بانکیر از اسکاتلند زوج شاتلری هستند که در رده 24 دنیا قرار دارند و گابریل استوئوا و استفانی استوئوا در جایگاه 33 جهان قرار دارند. در حالی که 3 زوج شاتلر دوبل بانوان برتر کشورمان در جایگاه 372 جهان قرار دارند.

در بخش مردان که به نظر می رسد، آن روحیه جنگندگی لازم وجود ندارد، اوضاع زیاد خوب نبود و تقریبا کلیه نفرات اعزامی در مسابقات مقدماتی یا مراحل اولیه مسابقات اصلی باختند و حذف شدند. به هر حال این محک جدی قبل از مسابقات جام فجر الزامی بود تا قهرمانان ملی پوش کشورمان با آگاهی مناسب از سطح آمادگی تیم های حریف و آمادگی خودشان در جام فجر حضور یابند و نگذاریم مدالهای زیادی از کشور خارج شود خصوصا این که امسال با بهبود اوضاع سیاسی کشور احتمال حضور کشورهای بیشتر با بازیکنان قوی تر وجود دارد.

/ 1 نظر / 40 بازدید
سپیدار

با سلام.ممنون از سایتتون.امکان داره مربی خانومی به من معرفی کنید که بخواد بدمینتون رو به من یاد بدن.من کاملا مبتدی هستم.با سپاس.