اخبار بدمینتون جام فجر 1

مسابقات بدمینتون فجر با پوشش خبری مناسب رو برو بوده است در زیر برخی از این اخبار را مرور می کنیم

مسابقات بدمینتون بین المللی دهه فجر امسال در رده اینترنشنال چلنج برگزار می‎شود

فدراسیون بدمینتون کشورمان امسال برای بیستمین دوره متوالی برگزارکننده رقابت‌های بین‎المللی دهه فجر است که به دلیل ارتقا سطح، این رقابت‌ها برای نخستین‎بار تحت عنوان "International Challenge" برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، تا سال گذشته مسابقات بدمینتون بین‎المللی دهه فجر تحت عنوان "International Tournament" برگزار می‎شد اما از امسال این مسابقات به دلیل یک پله ارتقا سطح با عنوان "International Challenge" برگزار خواهد شد.

مهدی کرباسیان، رئیس فدراسیون بدمینتون در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: "رقابت‎های اینترنشنال چلنج" نسبت به اینترنشنال تورنمنت یک رده بالاتر است. این سطح از مسابقات بعد از رقابت‎های اوپن که معمولا با جایزه 150 هزار دلاری برگزار می‎شود، معتبرترین رقابت در دنیا شناخته شده که بیشترین تاثیر را هم در رنکینگ جهانی دارد".

بیستمین دوره مسابقات بدمینتون بین‎المللی دهه فجر با عنوان "اینترنشنال چلنج" با حضور تیم‎هایی از سراسر جهان طی روزهای 13 تا 16 بهمن‎ماه در دو بخش مردان و زنان و به میزبانی سالن شهید افراسیابی برگزار خواهد شد.

مدیران فدراسیون بدمینتون که از هفته گذشته ارسال دعوت‎نامه به کشورهای مختلف برای حضور در این مسابقات را آغاز کردند تاکنون پاسخ مثبت کشورهای اسپانیا، آذربایجان، ترکمنستان و سوریه (6 نفر)، مالزی (2 نفر)، کانادا و آلمان (یک نفر) را برای اعزام نمایندگان‌شان به ایران را دریافت کرده‎اند. طبق زمان تعیین شده در دعوت‎نامه‎‌های ارسالی، دیگر کشورهای متقاضی تا پایان دی‎ماه فرصت دارند تا آمادگی خود را برای حضور در رقابت‎های بدمینتون بین المللی دهه فجر به فدراسیون کشورمان اعلام کنند.

همچنین از کشورمان 14 ورزشکار در هر یک از بخش‏های مردان و زنان شرکت خواهند کرد. ضن اینکه در هر یک از بخش‎ها 8 بازیکن بزرگسال و 6 بازیکن در رده جوانان حضور دارند. بدمینتون‎بازان ایرانی شرکت‎کننده در رقابت‎های بین‎المللی دهه فجر از 15 دی‎ماه اردوهای آماده‎سازی خود را به طور رسمی آغاز می‎کنند.

فدراسیون بدمینتون کشورمان برای بیستمین دوره رقابت‏های بین‏المللی دهه فجر 15 هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته است.

منبع مهر نیوز

نمایندگان 14 کشور برای سفر به ایران اعلام آمادگی کردند در فاصله سه هفته باقی مانده تا زمان برگزاری بیستمین دوره مسابقات بدمینتون بین‌المللی دهه فجر حضور نمایندگان 14 کشور آسیایی و اروپایی در این دوره از رقابت‌ها نهایی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، استرالیا، ژاپن، اسپانیا، اسکاتلند، چک، اسلواکی، ترکیه، توباکو، آذربایجان، ترکمنستان، عراق، سوریه، اردن و افغانستان کشورهایی هستند که تا به امروز(چهارشنبه) برای شرکت در مسابقات امسال بین‎المللی دهه فجر آمادگی رسمی خود را به مسئولان فدراسیون بدمینتون کشورمان اعلام کرده‏اند.

بیستمین دوره رقابت‎های بین‏المللی بدمینتون دهه فجر 14 تا 17 بهمن‏ماه در دو بخش مردان و زنان و در سالن افراسیابی برگزار خواهد شد. این برای نخستین‎بار است که کشورهای اروپایی و قدرت‎های شرق آسیا استقبال اینچنینی برای شرکت در این رقابت‎ها داشته‌اند.

تا سال گذشته مسابقات بدمینتون بین‎المللی دهه فجر تحت عنوان "International Tournament" برگزار می‎شد اما از امسال این مسابقات به دلیل یک پله ارتقا سطح با عنوان "International Challenge" برگزار خواهد شد. برای این رقابت‎ها 15 هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده است.

 برای این دوره از رقابت‎ها 15 هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده است.

منبع : مهر نیوز

اعضای تیم ملی بدمینتون مشخص شدند:

با برگزاری رقابت‎های گزینشی، ترکیب تیم ملی بدمینتون کشورمان برای حضور در مسابقات بین‎المللی دهه فجر کامل شد.
به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‎های انتخابی تیم ملی بدمینتون عصر روز گذشته (دوشنبه) برگزار شد و در پایان سروش اسکندری و شهرام کرمی با کسب برتری مقابل امید کرمی و حسن متقی به عنوان اعضای تیم ملی برای شرکت در مسابقات بین‌المللی دهه فجر معرفی شدند.
پیش از این کاوه مهرابی (نماینده المپیکی ایران)، علی شاه‎حسینی و محمدرضا خردمندی (مدال آوران ایران در رقابت‎های بین‎المللی) به همراه غلامرضا باقری واشکان فصاحتی (قهرمان مسابقات دو نفره کشور) به عنوان ملی‏پوشان کشورمان برای حضور در این رقابت‏ها انتخاب شده بودند.
همچنین محمد طاهرزاده، محمدرضا باقری، علیرضا غفوری و رامین اسدزاده (رده سنی نوجوانان)، بهراد برمایه ور، ارسلان زرگان، فرزین خانجانی و صدرا صادقی (رده سنی جوانان) دیگر بدمینتون‎بازان کشورمان هستند که در مسابقات بین‎المللی دهه فجر حضور خواهند داشت.
اردوی مشترک بازیکنان شرکت‏کننده در رقابت‎های بین‎المللی بدمینتون دهه فجر از 25 دی ماه در کمپ تیم‎های آغاز خواهد شد.
بیستمین دوره مسابقات بدمینتون بین‎المللی دهه فجر 14 تا 17 دی‎ماه در سالن شهید افراسیابی برگزار خواهد شد. برای این دوره از رقابت‎ها 15 هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده است.

منبع: مازند بدمینتون

با حضور تیم های اروپایی مسابقات بدمینتون دهه فجر در سطح بالایی برگزار خواهد شد

 نایب رئیس امور بانوان فدراسیون بدمینتون گفت:مسابقات بدمینتون دهه فجر با حضور کشورهای اروپایی در سطح بالایی برگزار خواهد شد.

فریبا مددی در گفت‌وگو با باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص مسابقات المپیاد ایرانیان اظهار داشت: رقابت‌های امسال در سطح کیفی بالایی برگزار شد و اکثر ملی‌پوشان در مسابقات حضور داشتند.
وی ادامه داد: داوری‌ها نیز بسیار خوب بود و مسابقات با آرامش کامل برگزار شد.
فریبا در مورد انتخاب به عنوان نایب رئیس امور بانوان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه محمدرضا پوریا در فدراسیون بدمینتون حضور داشت، هم‌اکنون نیز قصد ادامه مسیر گذشته را دارد. امکان دارد در اعضا کمیته‌های فنی تیم‌ ملی تغییر و تحولاتی رخ دهد و از حضور بانوان بیشتر استفاده شود.
نایب رئیس امور بانوان فدراسیون بدمینتون عنوان کرد: تلاش می‌کنیم 2 نفر از بانوان را به مسابقات آسیایی گوانگجو اعزام کنیم و بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم.
فریبا درباره مسابقات دهه فجر تصریح کرد: سطح رقابت‌های امسال افزایش پیدا کرده است و کشورهایی همچون اسپانیا و ژاپن برای اولین بار در این رقابت‌ها حضور یافتند. 17 کشور در مسابقات حضور دارند که امیدوارم بدمینتون‌بازان ایرانی عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند.

استقبال کشورهای اروپایی از مسابقات بدمینتون دهه فجر

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، بیستمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون دهه فجر از 13 تا 16 بهمن ماه سال جاری در دو بخش مردان و زنان در سالن شهید افراسیابی تهران برگزار می شود.
تاکنون کشورهای استرالیا، ژاپن، اسپانیا، اسکاتلند، چک، اسلواکی، ترکیه، توباکو، آذربایجان، ترکمنستان، عراق، سوریه، اردن و افغانستان برای حضور در بیستمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر اعلام آمادگی کرده اند.
حضور کشورهای قدرتمند رشته بدمینتون بیانگر تمایل بازیکنان حرفه‌ای این رشته در سطح اروپا و آسیا برای شرکت در این رقابتها است.
تا سال گذشته
مسابقات بدمینتون بین‎المللی دهه فجر تا سال گذشته تحت عنوان "International Tournament" برگزار می ‎شد، اما از سال جاری این مسابقات به دلیل یک پله ارتقا سطح با عنوان "International Challenge" برگزار خواهد شد.
رقابت‎های International Challenge نسبت به International Tournament یک رده بالاتر است.
این سطح از مسابقات بعد از رقابت‎های اوپن که معمولا با جایزه 150 هزار دلاری برگزار می‎شود، معتبرترین رقابت در دنیا شناخته شده که بیشترین تاثیر را هم در رنکینگ جهانی دارد.
بر اساس گزارش فدراسیون بدمینتون کلینیک داوری برای انتخاب داوران قضاوت کننده در رقابتهای بین المللی دهه فجر روز پنجشنبه 24 دی ماه جاری در کمپ تیم های ملی بدمینتون برگزار می شود.
در این کلینیک 12 داور درجه یک و دو مرد و 12 داور درجه یک زن حضور دارند و در پایان این دوره آزمون داوری به زبان انگلیسی نیز از نفرات حاضر گرفته می شود تا داورانی که امتیاز لازم را کسب کنند برای قضاوت در رقابت های بین المللی دهه فجر انتخاب شوند.
قرار است کمیته داوران فدراسیون بدمینتون در پایان این آزمون شش داور مرد و شش داور زن را برای قضاوت در رقابتهای بین المللی بدمینتون دهه فجر انتخاب کند.

منبع :تبیان

/ 0 نظر / 11 بازدید