سرقت معنوی باشگاه خبرنگاران جوان

ظاهرا باید عادت کنیم که هر دم از این باغ بری می رسد.

خوشحال و خرسندیم که در این مدت فعالیت وبلاگ اولا نویسی و کپی برداری صرف از سایر سایتها انجام نداده ایم و هر جا از منبعی استفاده کرده ایم منبع مربوطه را هم اعلام کرده ایم اما متاسفانه مشاهده می کنیم برخی موسسات ظاهرا قدر و توانمند -که دارای ساختمانهای معظم و بودجه کلان دولتی و پروانه خبرگزاری و خبرنگاری و ... هستند- این قدر عاجز شده اند که زحمات وبلاگ نویسان را - که از هیچ کدام از این امکانات برخوردار نیستند - به نام خود ثبت می نمایند .

امروز در جستجویی اینترنتی مشاهده کردم که در سایت هم میهن که یک شبکه اجتماعی است رکوردهای را که بنده در طی تقریبا 13 روز تلاش از سایتهای مختلف جمع آوری و ترجمه و در تاریخ 17 مرداد 1391 در وبلاگ درج کرده بودم

(لینک صفحه :http://badmintoniran.persianblog.ir/page/badmintonrecords)

به نام باشگاه خبرنگاران جوان آدرس داده است:

 ( لینک مطلب در هم میهن http://forum.hammihan.com/thread64235.html)

(لینک مطلب در باشگاه خبرنگاران جوان: http://khabarfarsi.com/ext/4829968)

جالب اینکه تاریخ درج مطلب در سایت باشگاه خبرنگاران جوان 4 فروردین ماه 1392 است یعنی تقریباً 7.5 ماه بعد از ایجاد صفحه مزبور .

از طرفی رکوردهای فوق پیش از آنکه به عنوان صفحه مستقل در وبلاگ درج شود در تاریخ 14 بهمن 1390 به عنوان مطلب در صفحه اصلی وبلاگ درج شده بود.

اما سرقت معنوی باشگاه خبرنگاران جوان به این مطلب محدود نشده است یکی دیگر از مطالب سرقتی این خبرگزاری و وبسایت آن مربوط به مقاله این وبلاگ در خصوص حدود قد بازان حرفه ای است لینکهای زیر را ببینید که ممتاز نیوز باز از باشگاه خبرنگاران جوان نقل کرده است:

 http://www.momtaznews.com/%D8%A8%D8%AF%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%AA%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF/

 

این یکی لینک هم باز نقل مطلب از وبلاگ بدمینتون ایران است که البته از نسخه قبل از اصلاح مطلب این وبلاگ استفاده شده است البته وبلاگ بدمینتون ایران رسم امانت و حقوق مالکیت معنوی را رعایت کرده و منابعی را که از آن برای تهیه مطلب استفاده نموده است(از جمله روزنامه همشهری و سایت فدراسیون بدمینتون)  معرفی کرده است و وبلاگ ما در یکسال اخیر مطالب مزبور را به روز رسانی اصلاح و ارتقا داده است

http://www.yjc.ir/fa/news/4322891

سایت باشگاه خبرنگاران جوان در مطلب فوق به خود حداقل زحمت نداده است به سایت فدراسیون جهانی بدمینتون که لینک آن در این وبلاگ وجود دارد مراجعه نماید و ببیند که مرکز آن از انگلیس به مالزی انتقال یافته است ( البته در اصلاح مقاله در وبلاگ بدمینتون ایران این مهم صورت گرفته است) و عین مطالبی را که پیشتر بدمینتون ایران از همشهری آنلاین و برخی سایتهای دیگر گردآوری نموده بود در سایت خود قرار داده است.

البته ما خوشحالیم که مطالب تهیه شده در وبلاگ در سایتها و وبلاگهای مختلف استفاده می شود اما بارها خدمت دوستان متذکر شده ام تنها دوستانی می توانند از مطالب وبلاگ (با قید منبع)  استفاده نمایند که وبلاگ یا وبسایت تخصصی بدمینتونی بوده و لینک آنها در این وبلاگ موجود باشد و لینک وبلاگ نیز در وبلاگ یا وبسایت آنها درج شده باشد و سایر عزیزانی که بخواهند از مطالب وبلاگ استفاده نمایند ملزم به کسب اجازه موردی خواهند بود.

بنده به مدیران این باشگاه و درگاه اینترنتی مربوطه توصیه می نمایم برای بهبود مدیریت خود و جلوگیری از آبروریزی :

1- به جای اینکه یک بخش خیلی کلی توپ و تور برای ورزشهایی از والیبال و هندبال گرفته تا بدمینتون و تنیس و ... دایر کنند حداقل یک بخش جداگانه ورزشهای راکتی ایجاد نمایند.

2- به جای افراد ناوارد یا کم وارد به رشته های ورزشی و سوژه های ژورنالیستی آنها از افرادی استفاده کنند که به این قبیل مسائل آشنایی دارند. شکر خدا این همه وبلاگ و وبسایت بدمینتونی در لینک دوستان این وبلاگ هست که حداقل 10% آنها فعالیت خوب و همه گیری دارند و البته تعدادی دیگر نیز فقط به پوشش نیازهای هیئتهای منطقه ای خود می پردازند.

/ 1 نظر / 40 بازدید
ehsan sanaei

koroosh jan salam ma eradat darim nesbat be shoma namard ke ziade kodoomeshoono begam :D tashrif biarin shahrood ma darbast dar khedmatetoonim kheili doost daram tashrif biarin hala batimetoon ya tanha