مهرابی در آستانه المپیک

او اولین نماینده ایران در جام جهانی بود و پس از این تصمیم گرفت با حضور در مسابقه های انتخابی المپیک دوباره نخستین نماینده بدمینتون ایران در المپیک باشد.
کاوه مهرابی بدمینتون باز تیم ملی ایران که حدود ۵ سال است در کمپ بدمینتون دانمارک به سر می برد تمام هدفش کسب ورودی المپیک پکن است و تاکنون توانسته با حضور موفقش در مسابقه های انتخابی رنکینگش را در رده بندی BWF به ۸۴ دنیا برساند و حالا او فاصله زیادی با ورود به المپیک پکن ندارد و اگر بتواند جایگاهش را حفظ یا چند پله ای صعود داشته باشد بی شک او اولین بدمینتون باز تاریخ ایران است که توانسته در بدمینتون المپیک حضور داشته باشد.
مهرابی درباره حضورش در مسابقه های بدمینتون  انتخابی المپیک و قهرمانی اش در رقابت های بدمینتون آفریقایی جنوبی می گوید: رقابت ها به دلیل حساسیت بالایشان سطح خوبی دارند و تمام بدمینتون بازان مطرح دنیا حضور دارند و با تمریناتی که زیر نظر مربی ام انجام می دهم توانستم به شرایط خوبی دست پیدا کنم.
● قبل از حضور در رقابت های بین المللی آفریقای جنوبی فکر می کردی بتوانی به مقام قهرمانی دست پیدا کنی؟
▪ نه چون سطح رقابت ها بالا بود و در جدول پسران ۸۵ بدمینتون باز حضور داشتند اصلا فکر قهرمانی نمی کردم و وقتی وارد مسابقه ها شدم فقط روی همان مسابقه تمرکز می کردم نه بعدی به این ترتیب توانستم با پیروزی مقابل حریفانم روی سکوی اول رقابت ها بایستم.
● در فینال مسابقه ها توانستی بدمینتون باز اسپانیایی را شکست بدهی که در سوریه به او باخته بودی. نظرت درباره این مسابقه چیست؟ آیا بعد از چند هفته تو به شرایط ایده ال رسیده بودی یا اینکه او ضعیف تر شده بود؟
▪ اول از همه باید بگویم دور نیمه نهایی و نهایی رقابت ها بهترین بازیهای چندماه اخیر هم بود و در بازی با حریف اسپانیایی ام تمرکز خوبی روی بازی داشتم با توجه به این مساله بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشتم.
● چرا در سوریه مقابل او باختی؟
▪ او بازیکن ضعیفی نبود جزو ۶۰ نفر اول دنیاست در سوریه به خاطر مسائل جسمی و روحی در شرایط کاملا ایده آلی نبودم اما در آفریقای جنوبی وضعیتم کمی متفاوت بود و توانستم با ارایه یک بازی زیبا او را شکست بدهم و به نظرم دلیل اصلی این برد من این بود که انتظار خاصی نداشتم و فقط سعی کردم با تمرکز خوبی سطح بازی ام را بالا ببرم.
● توانستی به خواسته ات برسی؟
▪ بله تا حدود زیادی با تمرینات مربی ام و صحبت هایی که با او انجام دادم این روزها شرایط بهتری دارم.
● به نظرت خودت این مسائل به دلیل استرس از گرفتن امتیاز در رقابت ها نبود؟
▪ استرس هم تاثیر داشت اما خستگی سفر و انجام چندین مسابقه پشت سر هم باعث شده بود کلی از شرایط آرمانی ام دور شوم.
● برای اولین بار در مسابقه های جایزه بزرگ توانستی به مرحله سوم صعود کنی. آیا این پیروزی به دلیل بالا بودن انگیزه ات بود یا تمریناتی که انجام دادی؟
▪ قهرمانی ام نقش زیادی داشت چون دیگر انگیزه ام خیلی بالا رفته بود و در روسیه با اینکه سطح رقابت ها خیلی بالا بود توانستم با شرایط متفاوت تر و آمادگی بیشتر و ارد رقابت ها بشوم.
● با توجه به اینکه در ماه در ۳ تا ۴ مسابقه شرکت می کنی این مساله تاثیری در روند بازیهایت ندارد؟
▪ این روزها تمام بدمینتون بازان همچنین شرایطی دارند اما از حضور در مسابقه های ایتالیا و یونان انصراف دادم تا تمریناتم را برای مسابقه های بین المللی دهه فجر ادامه بدهم و با شرایط خوبی وارد رقابت ها بشوم.
● رقابت های دهه فجر را چطور می بینید؟
▪ مطمئنا سطحش نسبت به پارسال بالاتر است چون امسال مسابقه ها هم دارای جایزه نقدی ۵ هزار دلاری است و هم امتیاز ورودی المپیک و با توجه به این شرایط رقابت ها در سطح بالاتری برگزار می شود.
● سال گذشته در این مسابقه ها سوم شدی، امسال چه نتیجه ای را پیش بینی می کنی؟
▪ سال گذشته در نیمه نهایی با اختلاف نزدیک نتیجه را به قهرمان رقابت ها واگذار کردم اما امسال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و اگر آسیب دیدگی نداشته باشم و با تمرکز بیشتری بازی کنم بدون شک می توانم به نتیجه خوبی دست پیدا کنم.
● با تمام این مسائل چقدر به المپیک نزدیک شدی؟
▪ ۹۰ درصد راه را رفته ام و امیدوارم ۱۰ درصد دیگر را بتوانم به آسانی طی کنم و به عنوان تنها نماینده ایران در المپیک حاضر شوم.
/ 4 نظر / 13 بازدید
مريم

سلام آقا چرا از سايتای ديگه کپی میکنید مطلب هاتونو؟ من اين مطلبو تو يه سايت ديگه خوندم بابا یه کم فعالیت کنید . البته بیشتر اخبارتون خوبه اما کپی کردن کار درستی نیست ممنون

هرمز مميزی

سلام کورش جان ایران در چند رشته مسابقات المپیک شرکت میکند ؟

ريحانه

سلام. وبلاگ سخن و شعر با مدیریت جدید به روز شد. منتظر شما هستم دوست عزیز.