اخبار جدید بدمینتون ایران۸

پیروزی گلبهار سمنان در هفته دوم لیگ دسته اول

در ادامه رقابت‌های بدمینتون قهرمانی دسته اول باشگاه‌های ایران و از هفته دوم یک دیدار امروز جمعه در سمنان برگزار شد که در آن تیم بدمینتون گل بهار سمنان بر نماینده اصفهان غلبه کرد.
رقابت‌های بدمینتون قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور با حضور ‪ ۹‬تیم برگزار می‌شود. سرمربی تیم بدمینتون گلبهار سمنان گفت: بدمینتون استان سمنان نیاز به سرمایه‌گذاری در رده‌های پایه و توجه به نوجوانان و جوانان دارد.
"مظفر خدایی" روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این تیم که امسال به رقابتهای لیگ دسته اول بدمینتون کشور راه یافته است از نظر بازیکن جوان و امکانات با مشکلاتی مواجه است که نیازمند حمایت بیشتر است.

 

غلبه میبد بر زنجان در لیگ دسته اول

تیم بدمینتون دانشگاه آزاد اسلامی میبد با غلبه بر تیم توسعه‌ معادن زنجان در هفته سوم مسابقات لیگ باشگاه‌های دسته اول ایران به نخستین پیروزی خود در این رقابت‌ها دست یافت.
از رقابت‌های بدمینتون لیگ باشگاه‌های دسته اول ایران که با حضور هشت تیم جریان دارد ، دو تیم به لیگ برتر کشور صعود می‌کنندطبق برنامه هفته سوم رقابتهای لیگ دسته اول باشگاه های کشور  که روز جمعه ( بیست و پنجم آبان ماه جاری ) با انجام چهار دیدار پیگیری  شد.تیم بدمینتون روغن گل بهار سمنان میزبان سپاهان اصهفان بود و بالان صنعت شیراز به مصاف ایلوار گلستان رفت .
تیم بدمینتون دانشگاه آزاد میبد میزبان توسعه معادن زنجان  و در قم تیم سامان سازان قم میزبان هیات قزوین بوده است .

 

مسابقات بدمینتون یکی از ۲۸ رشته ای خواهد بود که از ۸ تا ۲۴ اگوست سال ۲۰۰۸ در پکن برگزار خواهد شد. در این المپیک  ۳۰۳ مدال توزیع خواهد شد که ۱۵ عدد آن مربوط به بدمینتون می باشد .

مسابقات بدیمنتون المپیک پکن با شرکت ۸۶ تا ۱۷۲ ورزشکار مرد و ۸۶ ورزشکار زن برگزار خواهد شد.

مسابقات مقدماتی بدمینتون المپیک پکن از یک می ۲۰۰۷ تا ۳۰ آوریل ۲۰۰۸ انجام می شود و رتبه بندی اعلامی فدراسیون جهانی بدمینتون در می ۲۰۰۸ ملاک شرکت در این مسابقات خواهد بود.که به ترتیب بر اساس تعداد مسابقات زیر معین خواهد شد.تا کنون کاوه محرابی از کشورمان با داشتن رتبه ۱۰۷ در رده بندی فدراسیون جهانی بدمینتون BWF شانس حضور در این مسابقات را دارد ولی سایر بازیکنان به علت قرار گرفتن در رتبه های بالاتر از ۴۰۰ از شانس ضعیفی برخوردارند.

انفرادی مردان ۳۸ مسابقه

انفرادی زنان ۳۸ مسابقه

دوبل مردان ۳۲ مسابقه

دوبل زنان ۳۲ مسابقه

دوبل مختلط ۳۲ مسابقه

 

 

نتیاج مسابقات برزیل

کاوه محرابی در مسابقه های بدمینتون برزیل نیز از دستیابی به قهرمانی بازماند. وی که تا مرحله نیمه نهایی نتایج خوبی کسب کرده بود ، در این مرحله متوقف شد .محرابی در دور اول با استراحت روبرو بود و در دور های سوم و دوم حریفانی از برزیل را با اقتدار از پیشرو برداشت. پیروزی او در دو گیم متوالی با نتایج ۲۱-۸ و ۲۱-۱۳ مقابل لوکاس ارواجیو از برزیل در یک چهارم نهایی امید های زیادی را زنده کرد اما در یک نیمه نهایی سنگین و نفس گیر مقابل اریک گو از آمریکا علیرغم پیروزی ۲۱-۱۶ در گیم اول در گیمهای دوم و سوم با نتایج نزدیک ۲۰-۲۲ و ۱۷-۲۲ مغلوب شد . حریف محرابی در نیمه نهایی در فینال نیز با نتایج ۱۷-۲۱ ؛۲۱-۱۶و۱۹-۲۱ بر حریف پرویی خود غلبه کرد و قهرمان شد .

مسابقات بین المللی بدمینتون برزیل در رده فیوچرز فدراسیون جهانی BWF بوده و با مسابقات فجر ایران هم تراز می باشد

 

 

/ 1 نظر / 7 بازدید
’محمد

[زبان]سلام[زبان] به وبلاگ منم یه سری دزنید.