عقد تفاهم نامه برای توسعه گردشگری ورزشی

رییس انجمن گردشگری ورزشی فدراسیون ورزش‌های همگانی از امضای تفاهم‌نامه با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در جهت توسعه گردشگری ورزشی در ایران خبر داد.

 

رضا خوش‌سرور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با برنامه‌های انجمن گردشگری ورزشی فدراسیون ورزش همگانی در هفته گردشگری خاطرنشان کرد: در روز جمعه تور توانگردی را برای علاقه‌مندان برگزار کردیم و همچنین دیروز تفاهم‌نامه‌ای میان انجمن گردشگری ورزشی و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را به امضا رساندیم که می‌تواند کمک زیادی در جهت پیشرفت صنعت گردشگری ورزشی ایران داشته باشد.

 

رییس انجمن گردشگری ورزشی فدراسیون ورزش‌های همگانی درباره مفاد این تفاهم‌نامه اظهار کرد: براساس این تفاهم‌نامه کلیه فعالیت‌های آموزش و پرورش راهنمایان و مدیران گردشگری ورزشی و همچنین برگزاری تورهای گردشگری ورزشی در ایران به صورت کامل در اختیار انجمن گردشگری ورزشی درآمد و برگزاری هرگونه تور گردشگری ورزشی با مجوز این انجمن و با استفاده از راهنمایان ما انجام می‌پذیرد. 

وی با تاکید بر اهمیت توسعه گردشگری ورزشی در رونق اقتصادی و اشتغالزایی در ایران افزود: اگر مسوولان نسبت به توسعه گردشگری ورزشی و رفع موانع توجه ویژه‌ای داشته باشند مطمئنا می‌توانیم درآمدزایی زیادی برای کشور داشته باشیم و به بهبود وضعیت اشتغال کمک کنیم.

 

خوش‌سرور با بیان اینکه درآمد گردشگری در کشوری مانند ترکیه از درآمد نفتی ایران بیشتر است خاطرنشان کرد: ایران از لحاظ جاذبه‌های گردشگری در میان پنج کشور اول دنیا قرار دارد اما در جذب گردشگر رتبه 80 دنیا را در اختیار دارد که یکی از راه‌های جذب گردشگر به ایران و درآمدزایی توسعه گردشگری ورزش است.

منبع: http://isna.ir/fa/news/92071006333/عقد-تفاهم-نامه-در-جهت-توسعه-گردشگری-ورزشی

/ 0 نظر / 34 بازدید