مروری بر بدمینتون المپیک لندن -1

تمامی 5 طلا برای چین

مسابقات بدمینتون المپیک لندن به پایان رسید و چین هر 5مدال طلای این ورزش را به خود اختصاص داد.

لین دان در انفرادی مردان - زروئی لی در انفرادی بانوان - فو هایفنگ و چای یون در دوبل مردان - نان ژانگ و یونلی ژائو در دوبل مختلط - دوباره یونلی ژائو و کینگ تیان در دوبل بانوان طلا گرفتند تا اقتدار چین در بدمینتون بیش از پیش اثبات شود .

وانگ ییهان در انفرادی بانوان و زوج جین ما و چن زو در دوبل مختلط نقره گرفتند. نهایت چن لانگ در انفرادی مردان برنز گرفت . این بهترین عملکرد چینی ها در دورهای المپیکی بوده است که مسابقات ورزش بدمینتون هم در آن برگزار شده است . چین در 5 دور قبلی جمعا 30 مدال شامل 11 طلا ، 6 نقره و 13 برنز داشته است . نتایج این دور تقریبا 2 برابر بهتر از راندهای قبلی بود.

رکورد های بدیمنتون المپیک لندن

ضمنا چینی ها در این بازیها دو رکورد هم ثبت کردند یونلی ژائو اولین بدمینتون بازی شد که در یک دوره از المپیک 2 مدال طلای بدمینتون کسب کرده است و لین دان اولین بدمینتون باز مردی شد که در 2 دور پیاپی مدال طلای بدمینتون المپیک کسب کرده است .

لین دان پس از پیروزی

لین دان بعد از دومین غلبه اش بر چونگ وای در فینال المپیک گفت من الان ذهنم خالی است و فقط می توانم بگویم خوشحالم و خیلی خوشحالم سپس او گفت ورزشکاران چیتنی زحمت زیادی می کشند و من مزد زحماتم را از سال 2008 به بعد گرفتم من در حین بازی زیاد فکر نمی کردن و فقط تلاش داشتم بهترین کاری را که می توانم انجام دهم .

زوج فوهایفنگ ( دارنده رکورد قبلی سریعترین اسمش در سال 2006) و یون چای که در المپیک پکن و در خانه فینال را واگذار کرده بودند این بار در فینال خوش درخشیدند و طلای المپیک را از آن خود کردند.

دفاع دانمارک از اقتدارش در دوبل

بعد از چین ، کشور دانمارک عملکرد خوبی داشت دوبلیست های دانمارک در بخش مردان شامل ماتیاس بوئه و کریستن موگنسن به مدال نقره دوبل مردان دست یافتند و دوبلیستهای مختلط این کشور شامل کریستینا پدرسن و یواخیم فیشر به مدال برنز دست یافتند تا این کشور همچنان بتواند ادعا کند که در دوبل بدمینتون جایگاه محکمی دارد. این کشور در دورهای قبلی المپیک 1 طلا و 1 نقره و 2برنز کسب کرده است پس عملکرد این دورش خیلی خوب و قابل قبول بود.

مالزی دومین نقره پیاپی چونگ وای

در انفرادی مردان مالزی و نماینده این کشور چونگ وای  به دومین مدال نقره پیاپی خود دست یافتند تا هم قدرت این کشور نیز اثبات شود و هم رکوردی دیگر نیز در المپیک ثبت شود.مالزی در دوبل مردان به یک مقام چهارمی دست یافت و بدین ترتیب به مقام سوم کلی بدمینتون المپیک رسید یقینا برد طلای مسابقات که بعد از 50 سال انتظار مردم مالزی بدست می آمد می توانست با جشن مردم این کشور دیدنی باشد به هر حال این موضوع محقق نشد . این کشور 2 نقره و 2 برنز در کارنامه بدمینتون المپیک خود داشته است .

کره جنوبی بدون دوبل بانوان هم حرفی برای گفتن داشت

دوبلیستهای کره جنوبی متشکل از جائه سونگ چونگ و یونگ دائه لی در دوبل مردان به برنز دست یافتند تا این کشور صاحب سبک و مدعی در بدمینتون که همواره به عنوان متخصص دوبل مشهور بوده است دست خالی به خانه برنگردد. کره جنوبی یک مقام چهارمی هم در انفرادی مردان دست یافت و با مالزی در مقام سوم المپیک شریک شد. بعد از اخراج 2 زوج دوبلیست بانوان کره جنوبی شوک بزرگی به تیم ملی این کشور وارد آمد اما عملکرد کلی کاروان المپیکی این کشور و جایگاه آن در جدول باعث شد تا این تیم بتواند تا حدی روحیه خود را حفظ کند و حتی در انفرادی مردان عملکرد مناسبی از خود نشان دهد به نحوی که هیون لی توانست جین چن نفر چهارم جهان راکه مارک زوییبلر را حذف کرده بود در یک چهارم نهایی از پیش روی بردارد.  کره جنوبی در 5 دور  قبلی المپیک 6 طلا و 7 نقره و 4 برنز کسب کرده است.

3 قدرت نوظهور بدمینتون

شاید ژاپن را زیاد نتوان قدرت جدید بدمینتون دانست چون این کشور فقط در المپیک زیاد نا موفق بود و مدالی نداشت ولی در سایر مسابقات بین المللی نتایج خوبی داشته است . دوبلیستهای ژاپن متشکل از میزوکی فوجی و ریکا کاکی یاوا در دوبل بانوان به اولین مدال المپیکی این کشوردر بدمینتون و مدال نقره دست یافتند تا خود را به عنوان قدرتی جدید در بدمینتون مطرح نمایند. ژاپن با این نتیجه تیم 4 ام بدمینتون المپیک شد .

در همین رشته دوبلیستهای زن کشور روسیه نیز متشکل از نینا ویسلووا و والریا سوروکینا به نخستین مدال تاریخ بدمینتون روسیه در المپیک و برنز دوبل بانوان دست یافتند تا این کشور نیز نتیجه تلاشها و پیشرفتهای سالهای اخیر خود را ببیند .

نهایت هند سومین کشوری بود که با مدال برنز ساینا نهوال درانفرادی بانوان ، اولین مدال تاریخ بدمینتون کشور خود در المپیک را کسب کرد و به عنوان سومین قدرت نوظهور بدمینتون معرفی شد . البته هند کمی هم شانس آورد چون گیم اول را با اختلاف زیاد واگذار کرده بود ولی در گیم دوم حریف چینی مصدوم شد .

اندونزی نا کام بزرگ

اما اندونزی ناکام بزرگ این دور از المپیک بود این کشور که بعد از چین و کره جنوبی سومین رکورد تعداد مدال کسب شده در المپیک را به خود اختصاص داده است در این دور از المپیک به هیچ مدالی دست نیافت و با تنها یک مقام چهارمی خود هم تراز کانادا ایستاد تا مقامات ورزش و بدمینتون این کشور واقعا دچار چالش شوند و به تکاپو بیفتند.اندونزی در راندهای قبلی بدمینتون المپیک 6 طلا ، 6 نقره و 6 برنز کسب کرده است .

رضایت فدراسیون جهانی در بازیها

فدراسیون حهانی بدمینتون پس از پایان رقابتهای بدمینتون المپیک لندن  طی بیانیه ای رضایت خود را از برگزاری این دور از مسابقات اعلام کرد از دلایل این رضایت شرکت تمامی قهرمانان سرشناس بدمینتون جهان و خالی نماندن حتی یک صندلی تماشاگران از دلایل این رضایت اعلام شده است . البته استقبال تماشاگران از مسابقات المپیک تنها به بدمینتون المپیک محدود نبوده است و سایر رشته های مختلف نیز چنین وضعیتی را داشته اند . موقعیت شهر لندن و کشور انگلیس و امکانات گستره حمل و نقل و هتل های این شهر از عمده ترین دلایل است .

/ 2 نظر / 22 بازدید
سما

سلام عزیزم وبلاگ زیبایی داری خوشحال میشم یه سر به انجمن منم بزنی یه انجمنی که همه چیز توش هست دوست داشتی میتونی عضوم بشی و فعالیت کنی منتظرما

مجیک سافت ور

سلام دوست عزیز وب زیبا و جالبی داری به ما هم سر بزنی خوشحال میشیم سایت ما در زمینه هاینرم افزار، کامپیوتر و گرافیک فعالیت میکنه و سعی میشه که جدیدترین و کاربردی ترین نرم افزارها رو قرار بدیم. امیدواریم شما از ما راضی باشید. منتظرتان هستیم http://www.magicsoftware.ir