ناتان رابرتسون سفیر بازیهای مشترک المنافع

ناتان رابرتسون بدمینتونیست انگلیسی پرچم این کشور را در مسابقات کشورهای مشترک المنافع انگلستان که در سال 2014 در گلاسکو اسکاتلند برگزار می شود حمل خواهد کرد.

مسابقات کشورهای مشترک المنافع یک رویداد ورزشی چندگانه است که بعد از المپیک و بازیهای آسیایی بزرگترین رویداد ورزشی در سطح جهان می باشد و 71 تیم از 54 کشور عضو در آن شرکت می نمایند. انگلستان خود به تنهایی با 4 تیم انگلستان- ولز- اسکاتلند- ایرلند شمالی در این مسابقات شرکت می نماید. در بین تیمهایی که در این مسابقات شرکت می کنند تیمهایی نظیر انگلستان- مالزی- هندوستان- سنگاپور- استرالیا و کانادا در بدمینتون جز قدرتهای بین المللی محسوب می شوند.

ناتان رابرتسون کسی است که در 4 دور قبلی این مسابقات (1998 کولالامپور(نقره دوبل مختلط و برنز تیمی )-2002 منچستر( نقره دوبل مختلط و برنز تیمی)-2006 ملبورن(طلای دوبل مختلط و نقره تیمی) و 2010 دهلی(نقره دوبل مردان و مختلط و برنز تیمی) ) 9 مدال کسب کرده است و در مسابقات 2010 دهلی حامل پرچم انگلستان بود و بدین خاطر به این مقام ( سفیر بازیهای مشترک المنافع) برگزیده شده است.

 

ناتان رابرتسون یکی از پر افتخار ترین بدمینتونیستهای جهان است که مدالهایی چون طلای دوبل مختلط قهرمانی جهان در 2006 و نقره المپیک 2004 آتن  باز هم در دوبل مختلط  و طلای قهرمانی اروپا در 2004 را در کارنامه دارد.

او متولد شهر ناتینگهام در سال 1977 است و با 188 سانتیمتر قد و 82 کیلوگرم وزن یکی از بلند قدترین بدمینتونیستهای موفق جهان است.

رابترتسون در مصاحبه با سایت فدراسیون بدمینتون انگلستان گفت: یکی از غرور انگیز ترین لحظه های زندگی من حمل پرچم انگلستان در بازیهای مشترک المنافع 2010 دهلی بود. برنامه سفیر بازیهای مشترک المنافع ایده خوبی است  و الان بسیار مفتخر و سربلندم که به عنوان سفیر  این مسابقات برگزیده شده ام.

او در ادامه افزود در بین 10 مدال مهمی که گرفته ام مدال طلای مسابقات دوبل 2006 ملبورن برایم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. و بازیهای مشترک المنافع همیشه برایم اهمیت زیادی داشته است.

ناتان رابرتسون عمدتا در رشته های دوبل و دوبل مختلط بدمینتون بازی کرده است و چون اغلب علاقه بدمینتون دوستان کشورمان به بازیهای انفرادی است شاید این نابغه بدمینتون را خوب نشناسند.

منبع: http://www.badmintonengland.co.uk

/ 0 نظر / 53 بازدید