چونگ وای برای چهارمین بار قهرمان مسابقات سوپر سریز شد

داتوک لی چونگ وای قهرمان مالزیایی بدمینتون و نفر اول رنکینگ جهانی برای چهارمین بار قهمران فینال سوپر سریز شد و رکورد قهرمانی در این مسابقات را در دست خود نگاه داشت.

او همچنین برای هفتیمن بار در فصل جاری سوپر سریز قهرمان انفرادی مردان شد و با این حساب نیز رکورد دیگری بر جا گذاشت. تومی سوجیارتو که در 6 سال گذشته هیچ پیروزی مقابل چونگ وای نداشته است در این مسابقه نیز تنها توانست با تقدیم قهرمانی به حریف تولدش را به او تبریک بگوید.

 

لی چونگ وای فنیال سوپر سریز 2013

 

لی 31 ساله که برخی از او با عنوان پدر بزرگ هم یاد می کند نشان داد که 31 سال برای یک ورزشکار حرفه ای بدمینتون سن خیلی زیادی هم نیست و حتی می تواند در مسابقاتی در حد فینال سوپر سریز قهرمان شود و در 6 رویداد دیگر سال نیز به قهرمانی برسد.

تنها شکست مهم چونگ وای در فصل 2013 شکست او در برابر لین دان قهرمان چینی بدمینتون در مسابقات قهرمانی جهان و در فینال آن بود که به علت آسیب دیدگی از مچ پا رخ داد.

 

تومی سوجیارتو

البته در این میان دانمارکی ها هم کاری کردند کارستان ! خصوصا کریستینا پدرسن شاه بیت غزل دانمارکی ها بود. او در دوبل بانوان با همراهی کامیلا ریتر ژول و در دوبل مختلط با همراهی یواخیم فیشر نیلسن توانست یک فینال استثنایی را رقم بزند و به ترتیب دو زوج شاتلر چینی را مغلوب کند. دانمارکی ها در دوبل مختلط  ژانگ نان و یونلی ژائو را شکست دادند و در دوبل بانوان بر ما جین و تانگ جین هوا  چیره گشتند.

 

کریستینا پدرسن و کامیلا ریتر ژول

در انفرادی بانوان زروئی لی مقابل بازیکن تایلندی یک قدرت نمایی اساسی داشت و او را با نتایج 21-8 و 21-14 با قدرت از پیش روی برداشت.

در دوبل مردان نوبت اندونزی بود که مدال را از آن خود کند هندرا ساتیاوان و  محمد احسن در فینال دوبل مردان توانستند تا حریف کره ای شان کیم کی جونگ و کیم سا رانگ 21-14 و 21-16 شکست دهند تا از حیثیت به خطر افتاده بدمینتون اندونزی دفاعی جانانه کرده باشند.

مسابقات سوپر سریز امسال می توان گفت رویدادی بود که نشان از بازگشت توازن به بدمینتون داشت و چهره تک قطبی بدمینتون تا حدی دگرگون شد و تمامی قدرتهای بدمینتون به مدال و عنوان دست یافتند.

/ 0 نظر / 30 بازدید