رنکینگ نونهالان آغازی برای پشتوانه سازی

نایب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون گفت: برگزاری اولین مرحله رقابت های رنکینگ رده سنی نونهالان و نوجوانان دختر کشور آغازی برای پشتوانه سازی تیم های ملی دختران بدمینتون در آینده است.

فریبا مددی روز دوشنبه در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون بدمینتون اظهار داشت: این موفقیت در اولین مرحله این رنکینگ نشان دهنده برنامه منظم کمیته استعدادیابی فدراسیون و برگزاری اردوهای مستمر جهت افراد منتخب طرح استعدادیابی می باشد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون افزود: انتخاب این بازیکنان در استان های مختلف نشان دهنده تلاش و فعالیت مسؤلان محترم هیأت های بدمینتون استان ها و مربیان علاقه مند در آن استان ها می باشد.

وی گفت: فدراسیون تلاش خواهد کرد جهت ارتقاء سطح مربیان در استان ها ،کارگاه های آموزشی برگزار نموده تا شاهد رشد مستمر این رشته در استان های مختلف باشیم.

مددی در ادامه گفت: این موفقیت فقط منحصر به بازیکنان یک یا دو استان صاحب نام نبوده بلکه از استان های مختلف همچون بوشهر، سمنان، کرمانشاه، البرز، یزد، فارس، ایلام، خراسان رضوی و اصفهان در اولین مرحله رقابت های رنکینگ نونهالان و نوجوانان شاهد شکوفایی آنان بودیم.

وی خاطر نشان کرد: در این پیکارها تعداد 20 بازیکن از رده سنی نونهالان انتخاب شدند که تعداد 15 بازیکن در اردوهای استعدادپروری حضور داشتند و تعداد 5 بازیکن استعدادهای نوظهور بودند که یک گروه 20 نفری را تشکیل خواهند داد.

مددی افزود: این 20 بازیکن رده سنی نونهالان اواخر مهرماه سال جاری به اردوی آمادگی در شاهرود دعوت خواهند شد که از بین آنها یک گروه 12 نفری بر اساس تست و مسابقه انتخاب می شوند .

وی خاطر نشان کرد: این شرایط باعث خواهد شد که ما نگران پشتوانه سازی رده های سنی بالاتر نباشیم و با برنامه ریزی اردوهای متمرکز شرایط ارتقاء بازیکنان را فراهم می نماییم.

وی گفت : این رنکینگ در این رده سنی برای نخستین بار است که برگزار می شود، دومین مرحله رنکینگ نونهالان و نوجوانان در آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

نایب رئیس فدراسیون بدمینتون که به عنوان ناظر و نماینده فدراسیون در این رنکینگ ها حضور داشت ، افزود: اولین مرحله رنکینگ بزرگسالان نیز در شاهرود برگزار شد و دومین مرحله آن در اصفهان برگزار گردید و سومین مرحله رنکینگ بزرگسالان دختر اواخر آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که بتوان با این برنامه ریزی و اجرای آن شرایط بدمینتون کشور را به جایگاه قابل قبولی ارتقاء دهیم.

/ 0 نظر / 31 بازدید