مسابقات مسترز آدیداس چین

مسابقات بدمینتون مسترز آدیداس چین که از سری مسابقات سوپر سریز فدراسیون جهانی بدمینتون است امروز ششمین روز خود را در حالی پشت سر نهاد که 4 عنوان قهرمانی برای چینی ها رقم خورد.

در این روز در انفرادی مردان ژینگ مینگ و در انفرادی بانوان لیو زین اولین عنوان قهرمانی خود را در مسابقات سوپر سریز کسب کردند. وانگ ژنگ مینگ برای قهرمانی سو وان هو از کره جنوبی را شکست داد. سون وان هو که پس از 10 ماه استراحت از میادین بین المللی بدمینتون با قدرت به مسابقات برگشته است هفته قبل در مسابقات اوپن چین تایپه(تایوان) به قهرمانی رسید تا با قدرت و روحیه مضاعف پا به این مسابقات بگذارد و حریفان خود را یکی پس از دیگری مغلوب سازد. در فینال نیز گیم اول را21-11 برد و در گیم دوم هم تا امتیاز 9-4 جلو بود اما از این لحظه به بعد ورق برگشت و اوضاع به نحوی رقم خورد که گیم را وانگ با نتیجه 21-14 برد و کار به گیم سوم کشید در گیم سوم بازی پایاپای به پیش رفت تا نهایت 24-22 گیم سوم به نفع وانگ ژنگ مینگ به پایان برسد.

لیو زین بازیکن انفرادی بانوان چین که او هم در 10 ماه اخیر اولین تورنمنت خود را شرکت می کرد در مقابل پورنتیپ بوراناپ راسرستوک از تایلند به میدان رفت که در نیمه نهایی توانسته بود زروئی لی نفر اول رنکینگ بانوان جهان را از پیش روی بردارد. حریف تایلندی گیم اول را بسیار افتضاح به لیو زین باخت و تنها توانست 4 امتیاز بدست آورد اما در گیم دوم به خود آمد و با نتیجه 21-13 امتیاز این گیم را به خود اختصاص داد اما باز در گیم سوم نتوانست حریف لیو زین شود و 21-12 بازی را به او واگذار کرد تا این بازیکن چینی نیز اولین قهرمانی در یکی از مسابقات سوپر سریز را از آن خود کند.

اما چینی ها به عناوین قهرمانی در انفرادی اکتفا نکردند و در دوبل بانوان با تیم دونفره یو یانگ و وانگ زیائو لی  مقابل دیگر هموطنان خود ما جین و تانگ جینهوا به برتری رسیدند و در دوبل مختلط با زوج رویایی ژانگ نان و ژائو یونلی (قهرمانان المپیک و چندین عنوان دیگر) آنها زوج کره ای را که متشکل از یو یئون سونگ و ائوم هی وون بود در 2 گیم متوالی با نتایج 21-17 و 21-16 شکست دادند تا سومین قهرمانی در تورنمتهای سوپر سریز را در سال 2013 جشن بگیرند.

تنها قهرمانی که به غیر چینی ها رسید دوبل مردان بود که کوسونگ هیون و لی یونگ دائه از کره جنوبی مقابل هیرویوکی اندو و کنیچی هایاواکا از ژاپن به برتری رسید و قهرمان شد

 

/ 0 نظر / 42 بازدید