مصاحبه شاه حسینی با فارس

بازیکن تیم ملی بدمینتون ایران گفت: بودجه فدراسیون بدمینتون در برابر بودجه ارائه شده به ورزش های دیگر ناچیز است.

سایت تابناک به نقل از خبرگذاری فارس و از قول  علی شاه‌حسینی نوشته است : پتانسیل بدمینتون در ایران بالا است؛ اما به علت کمبود امکانات و بودجه و نبود مربی با تجربه، امکان پیشرفت بازیکنان محدود است.

شاه حسینی ادامه داده است : با تلاش فدراسیون در یک سال گذشته یک مربی اندونزیایی و 2 بازیکن خارجی برای تمرین و هدایت تیم ملی به ایران سفر کرده‌اند؛ ‌اما فقط قادرند تعدادی از بازیکنان تیم ملی را هدایت کنند و اگر چنین شرایطی در شهرستان‌ها نیز به وجود آید، بدمینتون ایران پیشرفت چشم‌گیری خواهد کرد.

و در نهایت اظهار کرده است : بودجه فدراسیون بدمینتون در مقایسه با سایر فدراسیون‌ها بسیار ناچیز و در مقایسه با رشته ای مثل فوتبال در حدود یک پنجاهم آن است در حالی که افراد بسیار مستعدی در بدمینتون فعالیت دارند.
البته من فکر می کنم بودجه ای که شاه حسینی از آن سخن گفته صرفا بودجه فدراسیونهای دو ورزش است وگرنه بودجه تیمهای دو رشته که تعدادشان نیز قابل مقایسه نیست اصلا قابل قیاس نمی باشد . این درحالی است که بدمینتون شرایطی را دارد که با هزینه کمتر می تواند نشاط و سلامت را در سطح کل جامعه گسترش دهد و از طرفی حتی به افزایش و تعمیق علایق درون خانواده ها بیانجامد و در ضمن این رشته 6 مدال طلای المپیکی دارد که قابل تامل است.

بازیکن تیم ملی با اشاره به عدم اعزام بازیکنان به مسابقات بین المللی افزود: از سال 2008 تاکنون در بخش تک نفره و 2 نفره فقط به سه مسابقه برون‌مرزی در کشورهای سوریه، روسیه و بحرین اعزام شدیم و فقط یک مسابقه داخل کشور به مناسبت دهه فجر برگزار شد که 2 مقام قهرمانی و یک مقام دومی در این مسابقات کسب کردیم،‌ این در حالی است که فدراسیون جهانی بدمینتون براساس هر 10 بازی و عملکرد بازیکنان در مسابقات، رده‌بندی جهانی افراد را تعیین می‌کند.
/ 1 نظر / 23 بازدید
محمد اسماعيل روحاني

با سلام لينک وبلاگ شما را در سايت گذاشتم.در صورت تمايل لينک سايت ما را در وبلاگتان بگذاريد. موفق باشيد لينکستان ورزشي