مسافرین فینال سوپر سریز در مالزی مشخص شدند

با سپری شدن 12 گام سوپر سریز و نزدیک شدن به پایان سال 2013 میلادی بزرگترین و مهمترین رویداد ورزش بدمینتون در چند روز آینده در شهر کولالامپور مالزی برگزار خواهد شد

مسابقات بدمینتون فینال سوپر سریز با شرکت 8 شاتلر برتر رشته های 5 گانه فصل 2013 سوپر سریز در شهر کولالامپور مالزی برگزار می شود.

این مسابقات از سال 2007 توسط فدراسیون جهانی بدمینتون پایه گذاری شده است و 12 گام یا تورنمنت مقدماتی را شامل می شود که هر کدام توسط یکی از کشورهای مطرح بدمینتون میزبانی می شود که عبارتند از :

ویکتور- کره جنوبی

آل انگلند - انگلستان

دیجاروم - اندونزی

یونکس اوپن - دانمارک

لی نینگ چین

که 5 تورنمنت فوق در کلاس سوپر سریز پرمیر هستند و

7 تورنمنت سری عادی که شامل موارد زیر است

می بانک - مالزی

یونکس سانرایز - هندوستان

لی نینگ اوپن - سنگاپور

لی نینگ مسترز - چین

یونکس اوپن - ژاپن

یونکس اوپن- فرانسه

یونکس سانرایز- هنگ کنگ

و حال فینال این مسابقات که با حمایت شرکت اوسیم برگزار می شود با جایزه 500هزار دلاری در هفته آتی(میلادی) برگزار می شود

قهرمان رشته های 5 گانه این تورمنت 11000 امتیاز قابل محاسبه در رنکینگ هانی BWF بدست می آورند.

کشور چین در حال حاضر تنها کشوری است که دو رویداد سوپر سریز را در سال میزبانی می کند که از سال آینده با شروع دور جدید سوپر سریز یکی از این امتیازها به کشور استرالیا واگذار خواهد شد.

شهر کولالامپور بعد از سال 2007 برای دومین بار است که میزبان فینال سوپر سریز است و شهرهای دهلی نو(هندوستان)- سنگاپور- گوانگجو( چین)- توکیو(ژاپن)- پاریس (فرانسه)- هنگ کنگ  نیز به ترتیب از سال 2008 تا 2012  میزبان فینال سوپر سریز بوده اند

لی چونگ وی 31 ساله که هم اکنون به طور هم زمان رده اول رنکینگ بی دبلیو اف و سوپر سریز را در اختیار دارد تا کنون با 3 بار قهرمانی در این مسابقات در سالهای 2008-2009 و 2010 رکورد دار قهرمانی این مسابقات است و با کسب 6 عنوان  در 12 گام سال جاری نشان داده است که همچنان در اوج آمادگی قرار دارد.

اما او در این میدان تنها نیست و بازیکنان دیگری نیز نشان داده اند که می توانند برای او خطر ساز باشند. کنیچی تاگو از ژاپن یکی از این بازیکنان است.

فهرست راه یافتگان به فینال سوپر سریز به شرح ذیل است:

یک نفره مردان:

لی چونگ وای (مالزی)

کنیچی تاگو (ژاپن)

جان او جورجنسن(دانمارک)

تومی سوجیارتو( اندونزی)

بونساک پونزانا(تایلند)

سونی دوی کونکورو(اندونزی)

وانگ ژنگ مینگ(چین)

هو یون(هنگ کنگ)

 یک نفره بانوان :

وانگ شیزیان(چین)

ساینا نهوال( هند)

بائه یون جو(کره جنوبی)

پورنتیپ بوراناپ راسرت سوک(تایلند)

لی زروئی( چین)

میناتسو میتانی(ژاپن)

سونگ جی هیون (کره جنوبی)

تای تیزو یینگ (چین تایپه= تایوان)

این مسابقه علاوه بر کانالهای تلوزیونی محلی که مسابقات را برای نزدیک به 2 میلیارد نفر پخش خواهند کرد. از طریق  بدمینتون تی وی که کانال تلوزیونی - اینترنتی  فدراسیون جهانی بدمینتون است پخش مستقیم خواهد شد اما با توجه به اینکه سایت مزبور روی سرور یوتیوب است ممکن است دوستان به فیلترینگ برخورد نمایند یا مشکلاتی را در زمینه سرعت و نظایر آن داشته باشند به هر حال در صورت رفع فیلترینگ نیز سرعت 512 کیلوبایت به بالا و نرم افزار مینی تیوب از ملزومات تماشای مسابقات از این طریق می باشد

پیش بینی می شود این مسابقات 2میلیارد نفر- رویداد بیننده تلوزیونی داشته باشند و فینال انفرادی مردان نیز حدود 300 میلیون نفر یا بیشتر بیننده داشته باشد.

با توجه به اینکه گفته می شود ورزشگاه میزبان مسابقات 10 هزار نفر گنجایش دارد و تعداد مسابقاتی که برگزار خواهند شد حدود 500 هزار نفر نیز امکان تماشای این مسابقات را از نزدیک خواهند داشت.

بلیط های مسابقات بدمینتون فینال سوپر سریز توسط سایت تیکت پرو به صورت اینترنتی فروخته می شود و قیمت بلیط ها با توجه به مرحله مسابقه تعیین می شود. قیمت بلیط های این مسابقات برای مرحله گروهی 15 رینگیت مالزی (حدودا 6 دلار) برای مرحله نیمه نهایی 25 رینگیت(حدودا 9 دلار) و برای مرحله فینال 35 رینگیت( حدودا 12 دلار می باشد 

این درحالی است که قیمت بلیط مسابقات لی نینگ چین از 17.5 دلار ( نیم بهای دانشجویی برای مراحل اول) شروع و به 280 دلار برای بازی فینال می رسید.

در برخی شبکه های اجتماعی بازار سیاهی تا 3200 دلار نیز برای مسابقات فینال درست شده است و البته اعتبار و اصلی بودن این قبیل بلیط ها مشخص نمی باشد.   

/ 0 نظر / 40 بازدید