نشان برتر ورزشی روسیه برای رئیس BWF

پائول اریک هویر لارسن که چند ماهی پیش به ریاست فدراسیون جهانی بدمینتون برگزیده شد در سفری که برای بازدید از رویداد ورزشی یونیورسیاد(المپیک دانشجویان) 2013 در شهر کازان روسیه داشت بالاترین نشان روسیه را برای خدمت در فرهنگ جسمانی و ورزش از وزیر ورزش روسیه دریافت کرد. این نشان از سال 1974 بنا نهاده شده است.

او پس از دریافت این نشان در مصاحبه گفت: من به این نشان که برای قدردانی برای کاری که به عنوان امانت در جایگاه رئیس BWF به بنده سپرده شده است احترام می گذارم.

در این مراسم ویتالی موتکو وزیر ورزش روسیه و  رستم میننی خاموف رئیس جمهوری تاتارستان و سرگئی شاخرای رئیس فدراسیون بدمینتون جمهوری فدراتیو روسیه حضور داشتند.

در این مراسم لارسن درمورد برنامه توسعه بدمینتون در کشور روسیه خصوصا جمهوری خودمختار تاتارستان صحبت کرد و برنامه جاه طلبانه روسیه را برای توسعه بدمینتون در این کشور خصوصا در منطقه تاتارستان و شهر کازان ستود.

لارسن رئیس فعلی فدراسیون جهانی بدمینتون که سابقا بازیکن تیم ملی بدمینتون کشور دانمارک بود هم اکنون 47 سال سن دارد، قهرمانی بدمینتون انفرادی مردان در المپیک 1996 آتالانتا و 3 دور قهرمانی بدمینتون اروپا و نائب قهرمانی تیمی توماس کاپ را در کارنامه دارد.

او با 187 سانتیمتر قد یکی از بلند قدترین قهرمانان بدمینتون جهان بوده است هر چند ویکتور آکسلسن در صورت دستیابی به افتخار او محاسبات قبلی در خصوص قد مناسب برای بدمینتون را درهم خواهد شکست.

/ 0 نظر / 31 بازدید