2 پیروزی با ارزش آقایی در می بانک زیر 19 سال

کشور مالزی که مسابقات اوپن می بانک آن ( که از مسابقات سوپر سریز BWF است) معروف است امسال 10-15 سپتامبر دومین دور از مسابقات می بانک زیر 19 سال را برگزار نمود. امتیاز کسب شده در این مسابقات برای راهیابی به مسابقات قهرمانی بدمینتون جوانان جهان که در سال 2014 در کشور تایلند برگزار می شود مورد محاسبه خواهد بود.

برای این مسابقات 2 آمار متفاوت توسط فدراسیون بدمینتون ایران و فدراسیون بدمینتون مالزی ارائه شد فدراسیون بدمینتون مالزی چند روز قبل از شروع بازی اعلام کرده بود که 15 کشور با 250 بازیکن در این مسابقات شرکت می نمایند اما در خبر فدراسیون بدمینتون ایران به 10 کشور و نصف تعداد بازیکنان اشاره شده است. در کل این مسابقات اطلاع رسانی مناسبی نداشت و حداقل از نظر اطلاع رسانی می توان گفت انجمن بدمینتون مالزی( کشور مزبور از واژه Badminton association استفاده می نماید) در برگزاری این مسابقات و اطلاع رسانی آن بسیار ضعیف عمل کرد و اصلا با اوپن می بانک بزرگسالان و مسابقات قهرمانی جوانان جهان قابل مقایسه نبود و تنها شبکه The star پوشش ضعیفی از اخبار این مسابقات داشت.

در این مسابقات که در ورزشگاه جوارا باکیت کیارا کشور مالزی برگزار می شد. ثریا آقایی نیز بازیکن جوان و با استعداد کشورمان بود که در قسمت یک نفره بانوان  2 پیروزی خوب و امیدوار کننده مقابل حریفان مالزیایی داشت اما از عهده حریف چینی بر نیامد. مسابقه دوم آقایی یک مسابقه نزدیک بود که گیم دوم آن با نتیجه 21-19 به پایان رسید و آقایی در این مسابقه نشان داد می تواند در شرایط حساس و بازی های استقامتی توان خوبی از خود نشان دهد. با این حال او نباید به این موفقیت ها اکتفا کند و خود را اقناع یافته ببیند.

 

فدراسیون بدمینتون در خصوص این دیدار اظهار داشت: "تانا بالان" مدیر توسعه بدمینتون کنفدراسیون آسیا به همراه تعدادی از مسئولان این فدراسیون برای دیدن بازی ثریا آقایی و حریف چینی او در سالن حضور یافته و با فیلمبرداری از این دیدار حساس عنوان نمودند که ثریا آقایی در این رقابت ها بسیار خوش درخشیده است ،که این شرایط توجه مسئولان کنفدراسیون بدمینتون آسیا را به خود جلب نموده است.

 

خانم مددی گفت: مسئولان کنفدراسیون بدمینتون آسیا که با درخشش بازی های ثریا آقایی روبرو گشتند حمایت های خود را در مورد حضور این بازیکن جوان کشورمان در کمپ های اندونزی و مالزی اعلام داشتند.

 

وی افزود: ثریا آقایی با درخشش بی نظیر خود در این رقابت ها نظر مسئولان کنفدراسیون بدمینتون آسیا را به عنوان یکی از بازیکنان مطرح در المپیک آینده جلب نموده است.

 

سرپرست اعزامی تیم بدمینتون کشور اظهار  امیدواری کرد که آقایی بتواند به عنوان یکی از بازیکنان مطرح بدمینتون ایران با حضور در این کمپ ها به عنوان اولین دختر المپیکی این رشته باشد.

 

خانم مددی در پایان اظهار داشت: درخشش بی نظیر آقایی برابر بازیکنان مالزیایی و پیروزی مقابل آنها و در برابر حریف چینی که از برترین های این رشته در سطح جهان می باشند افتخاری برای بدمینتون ایران می باشد.

 

 

/ 0 نظر / 36 بازدید