نخستین بکار گیری تکنولوژی در داوری بدمینتون

حدودا یک سالی می شد که فدراسیون بین المللی بدمینتون سعی می کرد تا از تکنولوژی خط اوت برای داوری مسابقات بدمینتون استفاده نمایداما این مسئله مدام به تعویق می افتاد تا نهایت قرار شد در مسابقات فینال فصل 2013 سوپر سریز این تکنولوژی به کار گرفته شود و در صورت موفقیت این تکنولوژی در سایر مسابقات هم از آن استفاده شود.

بالاخره این مسئله روی داد و دیروز در مسابقه ای که بین لی چونگ وی شاتلر مالزیایی و وانگ ژنگ مینگ شاتلر چینی برگزار می شد در امتیاز2-4  برای نخستین بار در یک مسابقه بین المللی رسمی سر داور با کامپیوتر اوت را تشخیص داد و با بی سیم به داور منتقل کرد و داور نیز نظر داور خط را به اتکای نتیجه خط نگهدار کامپیوتری رد کرد و رای به اوت داده شد تا امتیاز سوم به لی چونگ وی اعطا شود.

لی چونگ وی این مسابقه را با نتایج 21-10 و 21-18 ظرف 34 دقیقه به پایان رساند تا نشان دهد در سن 31 سالگی همچنان در اوج قرار دارد.

لی بعد از مسابقه در مصاحبه ای در این خصوص اعلام کرد: این برای همه  خوب و جوانمردانه  است و همه بازیکنان از این بابت خوشحال هستند من مایلم مراتب قدردانی خود را بابت این کار به BWF اعلام نمایم.

این یک شانس 50-50 به بازیکنان می دهد و من خوش شانس بودم که امتیاز را بردم من داور خط را به خاطر برخی اشتباهات مقصر نمی دانم  چون شاتل ها(توپ بدمینتون) واقعا خیلی سریع هستند و به همین خاطر است که این تکنولوژی برای بدمینتون خیلی مهم است.

او همچنین بازی شاتلر درحال شکوفایی وانگ ژنگ مینگ را ستود و گفت او بازیکن سرسختی بود و استعداد خوبی در بدمینتون از خود نشان داده است.

/ 0 نظر / 69 بازدید