ادامه قهرمان کشی در اوپن فرانسهک لی چونگ وی حذف شد

مسابقات بدمینتون اوپن فرانسه هر ساله با یک هفته فاصله از بدمینتون اوپن دانمارک برگزار می شود و این باعث شده است با توجه به اهمیت اوپ دانمارک برای شاتلرها گاهی این مسابقات از استقبال چندانی برخوردار نشود اما امسال این جام یکی از شگفت انگیزترین جامها بود به نحوی که تعداد زیادی از قهرمانان و نام آوران بدمینتون در مراحل ابتدایی یا مقابل بازیکنانی نه چندان مطرح حذف شدند.

پس از قربانی های روز جمعه روز شنبه نیز این مسابقات یک قهرمان دیگر را ناک اوت کرد و او کسی نبود جز لی چونگ وی بازیکن افسسانه ای مالزی و مسابقات سوپر سریز !!

 کنیچی تاگو شاتلر مطرح ژاپن که در خانه و در مسابقات اوپن ژاپن و  در حضور پدر و مادر نتوانسته بود قهرمانی را بدست آورد در نیمه نهایی لی چونگ وی را حذف کرد که در اوپن دانمارک نیز نتوانسته بود قهرمانی سال قبل خود را تکرار کند. این اولین پیروزی تاگو مقابل لی چونگ وی از مسابقات آل انگلند 2010 تا کنون بوده است او در این مدت تمامی 14 مسابقه خود را مقابل لی چونگ وی واگذار کرده بود. تاگ

و پس از باخت 21-17 در گیم اول دو گیم بعدی را با نتایج 16-21 و 12-21 برنده شد تا حریف جان او جورجنسن دانمارکی در فینال باشد .

جورجنسن در نیمه نهایی توانسته است بازیکن تایلندی تانونگ ساک سائن سوم بون ساک را در 3 گیم و با نتایج 21-18 و 18-21 و 21-10 شکست دهد و راهی فینال شود.

/ 0 نظر / 45 بازدید